Strona głowna  /  Aktualności  /  OLIMPIJKA
OLIMPIJKA
data dodania: 2016-04-28 20:54:26

OLIMPIJKA  KLAS  "0"

We wtorek 19.04.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce odbyła się Olimpijka Klas Zerowych. Aby wziąć udział w tych zawodach długo się przygotowywaliśmy, wielokrotnie ćwiczyliśmy u nas w przedszkolu, ale także nasi reprezentanci sprawdzali swoje siły i możliwości na dużej sali gimnastycznej.
            Kiedy nadszedł już dzień konkursu obie grupy starszaków udały się w wyznaczone miejsce. Część dzieci reprezentowała nas podczas zawodów a pozostali zasiedli na trybunach, aby kibicować swoim kolegom i koleżankom oraz ich dopingować i zagrzewać do działania. Po prezentacji wszystkich grup, które miały zmierzyć się w pojedynku, oglądaliśmy wspaniały pokaz grupy tanecznej z SP Nr 1. Przyszedł czas na konkurencje,
a my byliśmy zwarci i gotowi. Kolejno widownia obserwowała zmagania nasze i naszych przeciwników. Konkurencje były bardzo zróżnicowane, wymagały od zawodników sprytu, zwinności, ale przede wszystkim szybkości. Kolejno rywalizowaliśmy w biegu slalomem, biegu ze sztafetą, biegu z przeszkodami – trzeba było przebiec pod płotkiem, przełożyć jak najszybciej szarfę, przełożyć koło hula – hop. Przeciwnicy byli bardzo silni, ale dzięki staraniom naszych reprezentantów udało nam się zdobyć czwarte miejsce.  Wygraliśmy wspaniały puchar, dyplom oraz słodkie upominki. To była doskonała zabawa i niesamowite emocje.
             Takie zawody są dla nas wspaniałym doświadczeniem. Uczą zdrowej rywalizacji, dają satysfakcje, rozwijają sprawność fizyczną, ale także pozwalają nawiązać więzi
z dziećmi z innych przedszkoli.
            W następnym roku też spróbujemy swoich sił!!!