Strona głowna  /  Aktualności  /  PROGRAM "AKADEMIA AQUAFRESH" rok szkolny 2011-2012
PROGRAM "AKADEMIA AQUAFRESH" rok szkolny 2011-2012
data dodania: 2019-02-17 21:31:11

PROGRAM  „AKADEMIA AQUAFRESH”

realizatorki: wszystkie nauczycielki

OPIS PROGRAMU

Nasze przedszkole brało udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”. To największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej. Jego zadaniem jest edukacja połączona z zabawą. W realizacji treści pomagał nauczycielom pakiet materiałów edukacyjnych - książeczka, karty pracy piosenki, scenariusze zajęć, gry na stronie internetowej programu i inne materiały multimedialne, w których bohaterowie programu Pastusie i Barney uczyły dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym Robaczkiem Próchniaczkiem. Dodatkowo dzieci mogły uczestniczyć w licznych grach, zabawach oraz konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.