Strona głowna  /  Aktualności  /  PROGRAM "MAMO, TATO JUŻ WIEM JAK BYĆ BEZPIECZNYM" rok szkolny 2012-2013
PROGRAM "MAMO, TATO JUŻ WIEM JAK BYĆ BEZPIECZNYM" rok szkolny 2012-2013
data dodania: 2019-02-17 21:46:17

„MAMO, TATO JUŻ WIEM JAK BYĆ BEZPIECZNYM”

realizatorki: wszystkie nauczycielki

OPIS PROGRAMU

Wszystkie grupy przedszkolne realizowały program edukacyjno - prewencyjny „Mamo, Tato już wiem jak być bezpiecznym” opracowany przez firmę ubezpieczeniową „WARTA”, a objęty honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Program ten oprócz przybliżenia dzieciom podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa, miał także na celu wzrost świadomości rodziców w zakresie bezpieczeństwa swoich pociech. Dwaj bohaterowie - Superek i Bąbelek uczyli dzieci jak prawidłowo zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. Zajęcia prowadzone były na podstawie specjalnych materiałów dydaktycznych i książek - które otrzymywało każde dziecko.

W związku z realizacją programu odbyło się w przedszkolu spotkanie z policjantami i przedstawicielami straży granicznej ora psem tropiącym. Dzieci uczestniczyły również w wycieczce do Straży Pożarnej gdzie miały możliwość uczestniczyć w akcji pokazowej gaszenia pożaru.