Strona głowna  /  Aktualności  /  PROJEKT "DZIECI CZYTAJĄ, WIEDZĘ ZDOBYWAJĄ" rok szkolny 2017-2018
PROJEKT "DZIECI CZYTAJĄ, WIEDZĘ ZDOBYWAJĄ" rok szkolny 2017-2018
data dodania: 2019-02-17 22:33:58

„DZIECI CZYTAJĄ, WIEDZE ZDOBYWAJĄ”

realizatorki: Wioleta Szczęsnowicz, Agnieszka Aniśko

OPIS PROJEKTU

W roku szkolnym 2017/2018 Przedszkole Nr 1 podjęło  współpracę z Księgarnią A KUKU w ramach realizacji projektu  „Dzieci czytają, wiedzę zdobywają” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu przedszkolaki z grup IV - „Kolorowe Akwarelki” i V – „Tęczowe Kredki”: oglądały filmy edukacyjne w kinie sferycznym, brały udział w zajęciach i zabawach czytelniczych prowadzonych przez animatora, oglądały teatrzyki o tematyce bajek w wykonaniu grupy artystycznej „Pod Orzełkiem”, miały spotkanie z Mikołajem, który obdarował wszystkich prezentami. Zarówno placówka jak i dzieci indywidualnie, otrzymaliśmy ciekawe książki, które pozwolą nam umilać czas oraz zdobywać wiedzę.

Celem projektu „Dzieci czytają, wiedzę zdobywają” było przede wszystkim promowanie czytelnictwa, zachęcanie do spędzania czasu z książką, ale także integrowanie się ze środowiskiem lokalnym. Dla podsumowania tego przedsięwzięcia powstał film relacjonujący - „Dzieci czytają, wiedzę zdobywają przedszkole nr 1 i księgarnia a kuku”: https://www.youtube.com/watch?v=nXG1Mokm1LA