PISANKI , KRASZANKI JAJKA MALOWANE

PRZEDSZKOLAKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT.
5 i 6-LATKI WYKONUJĄ PISANKI Z MASY PAPIEROWEJ.

STARSZAKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT

Dwie starsze grupy (5-latki i 6-latki) spotkały się w sali gimnastycznej by pod okiem swoich nauczycielek wykonać jajka wielkanocne – symbol nadchodzących świąt. Dzieci obklejały balony namoczonymi, we wcześniej przygotowanym klajstrze, gazetami. Powstała w ten sposób masa papierowa pozostawiona była na kilka dni do wyschnięcia. Niektóre z naszych przedszkolaków pierwszy raz tworzyły z takiego rodzaju masy plastycznej. Dla wszystkich jednak „klejąca maź” była ciekawym doświadczeniem. Wspólne spotkanie na sali gimnastycznej było też dobrą okazją do przypomnienia sobie tradycji wielkanocnych. Dzieci pośpiewały i zatańczyły do piosenek związanych ze świętami.

Kilka dni później, kiedy już masa papierowa stwardniała, jajka zostały przez dzieci pomalowane farbami. Po kolejnych kilku dniach kolorowe jajka zostały ozdobione przyniesionymi z domu elementami dekoracji. Przedszkolaki udekorowały swoje wielkanocne jajka brokatem, tasiemkami, nitkami, wyciętymi z gazet obrazkami, bibułą oraz pięknymi świątecznymi naklejkami, które mamusie specjalnie na tę okazje wyszukały w sklepach.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie
w wyszukiwaniu elementów
 potrzebnych do dekoracji jajek wielkanocnych.