RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE

"WIELKANOCNE CZARY"

Rodzinne warsztaty to okazja do integracji rodziny w niezwykłych okolicznościach. Nasi rodzice dobrze o tym wiedzą dlatego też zawsze z wielkim zainteresowaniem uczestniczą w odbywających się na terenie przedszkola imprezach dających im okazje do wspólnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem.

Na tydzień przed świętami zorganizowaliśmy rodzinne warsztaty plastyczne.

Spotkanie poprowadziła pani Teresa Rygasiewicz z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentował ona swoje prace z filcu, wełny, wstążek i koralików. Przedstawiła sposób w jaki można wykonać ozdoby świąteczne ze styropianowych jajek. Po krótkim pokazie wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Styropianowe jajeczka obklejane były skorupkami jajek i połówkami grochu a następnie kolorowane i dodatkowo ozdabiane wstążkami, Dzieci przy niewielkiej pomocy swoich opiekunów stworzyły piękne kolorowe dekoracje. Wspólna praca dała wszystkim sporo radości i pomysłów do dalszej dekoracji domu na święta.