ZACZAROWANE PACYNKI POZNAJĄ ZAWÓD KRAWCOWEJ

Przedszkolaki z grupy „Zaczarowane pacynki” rozmawiały o zawodzie krawcowej. Poznały wiele wyrazów określających akcesoria krawieckie, takie jak: naparstek, szpulka nici, miarka krawiecka,,, mydełko”, nożyce krawieckie, oglądały różne dodatki krawieckie: guziki, szpilki, gumki. Dzieci mówiły także o zasadach bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć krawcowej podczas pracy (ostrożność w obchodzeniu się igłą, używanie naparstka, aby zabezpieczyć palec przed ukłuciem). Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami, a niektóre nawet przyznały ze chciałyby w przyszłości pracować, jako krawiec czy też krawcowa. Na zakończenie przedszkolaki bawiły się w kreatorów mody ozdabiając różnymi materiałami szablony ubrań.