SAŁATKA OWOCOWA ZACZAROWANYCH PACYNEK

W piątek 2 października w grupie II - „Zaczarowane pacynki” było smacznie i zdrowo. Przyszykowano różne owoce: jabłka, gruszki, śliwki, banany a zadaniem dzieci było przyrządzenie sałatki.

Na początku była burza mózgów. Dzieci odpowiadały na pytania m.in. z czego możemy zrobić sałatkę? Czy lubicie jeść sałatki? Dlaczego warto spożywać owoce? itp. Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo.
Każdy dostał talerzyk, sztućce i przystąpiliśmy do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały owocowy smakołyk.
         Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Poczęstowaliśmy panią Dyrektor oraz wszystkie nauczycielki. Najwięcej oczywiście zjadły dzieci :). Wszystko się udało i każdemu smakowało.