Roztańczone nutki w zabawie badawczej - Czysta woda- brudna woda

W ramach tygodnia pod hasłem „Dbamy o środowisko” grupa „Roztańczonych nutek” przeprowadziła eksperyment dotyczący zanieczyszczenia naszych rzek i jezior. Na początku wspólnie wlewaliśmy do wody substancje (płyn do mycia naczyń, barwniki, farbę, papiery- śmieci) i obserwowaliśmy co dzieje się pod ich wpływem. Dzieciaki wyciągnęły wspaniałe wnioski, że nawet najmniejsza ilość śmieci, odpadów, ścieków powoduje zanieczyszczenie całej wody. Następnie postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się z roślinami, kiedy zanieczyszczamy ich dom. Efekty były zaskakujące. Na koniec staliśmy się „STRAŻNIKAMI WODY”. Wykonaliśmy opaski z czystą, zdrową kropelką i obiecaliśmy, że od dziś będziemy troszczyć się o czystość naszych rzek i jezior.