PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY - POŻEGNANIE  ZIMY

POWITANIE  WIOSNY - POŻEGNANIE  ZIMY

Zima trwa już zbyt długo. Czas ją pożegnać i oficjalnie powitać WIOSNĘ. Dzieci z naszego przedszkola długo czekały na 21 marca. Gdy wreszcie nadszedł ten dzień wszyscy zebraliśmy się w jednej sali. Zawitał do nas jeszcze jeden gość – MARZANNA – kukła symbolizująca odejście zimy. Najpierw wspólnie ją przyozdobiliśmy w kolorowe bibułki
i kokardki, a potem przyszedł czas na zabawę – nie zabrakło śpiewania i tańców na cześć zbliżającej się wiosny.
         Później  dzieci ze wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer ulicami naszego miasta. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. Na dowód tego staropolskim zwyczajem na placu przedszkolnym spaliliśmy MARZANNĘ, aby chłodna pora roku już nie wróciła.