PROGRAM "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!" rok szkolny 2011-2012

PROGRAM  „MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!”

realizatorki: wszystkie nauczycielki

„MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!”

realizatorki: wszystkie nauczycielki

OPIS PROGRAMU

Program „Mamo, Tato wolę wodę!”  został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem było podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Przedszkolaki podniosły poziom wiedzy na temat właściwości wody oraz jej wpływowi na życie i zdrowie człowieka, a także zrozumiały konieczność codziennego picia wody. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów oraz własnym pomocom dydaktycznym, dzieci odkrywały poprzez zabawę fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Świat wodzy przybliżał dzieciom bohater kampanii, sympatyczny wodny stworek Zdrojek.

Treści programu „Mamo, tato wolę wodę” zawierały się w pięciu jednostkach tematycznych:

• „Wolę wodę , bo daje życie”.
  • „Wolę wodę, bo daje zdrowie i siłę”.
  • „Wolę wodę bo dużo potrafi”.
  • „Wolę wodę, bo jest bezcenna”.
  • „Wolę wodę, bo jest najważniejsza na świecie”

Na zakończenie realizacji programu dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na „Przyjaciela Wody” oraz wykonały prace plastyczne, które zostały wysłane na ogólnopolski konkurs „Mój przyjaciel Zdrojek”, mówiące o tym dlaczego warto zaprzyjaźnić się z wodą.