TĘCZOWE KREDKI W BIBLIOTECE

W piątek - 17.04.15 r. dzieci z grupy „Tęczowe kredki” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Sokółce. Dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki, gdzie mogą znaleźć książki dla siebie. Przedszkolacy wiedzą już co to jest księgozbiór, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, co należy zrobić aby móc korzystać z biblioteki oraz co najważniejsze, jak szanować i dbać o książki zarówno te własne jak i wypożyczone. Na koniec wręczyliśmy swoje prace, na których namalowaliśmy najciekawsze postacie z bajek. Każde dziecko wyszło z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tu, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty.

Serdecznie dziękujemy Pani Jagodzie Słoma za pamiątkę naszego spotkania – książkę z wierszami o dobrym zachowaniu się jak i za miłą i pouczającą wizytę.