Przedszkole nr 1

POLSKA KRAJEM UNII EUROPEJSKIEJ

ponad 12 lat temu
PRZEDSZKOLAKI PODRÓŻUJĄ PO EUROPIE
 
           

POLSKA
KRAJEM
UNII EUROPEJSKIEJ
 
       
 
 
W związku z minionym
ŚWIĘTEM FLAGI i KONSTYTUCJI 3 MAJA
oraz
ŚWIĘTEM UNII EUROPEJSKIEJ
nasze przedszkolaki zebrały się (w poniedziałek 09.05 ) w sali gimnastycznej aby poszerzyć swoje wiadomości o państwie, w którym mieszkają oraz Europie.
     
Wstępem do uroczystości było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Nauczycielki prowadzące spotkanie (p. Hanna, p. Jagoda) przypomniały o zachowaniu prawidłowej postawy podczas wspólnego śpiewania hymnu. Odbył się także konkurs niczym z teleturnieju „Kocham Cię Polsko”, w którym dzieci popisały się ogromną wiedzą.
 
Główną atrakcją był taniec „WESOŁY WALCZYK” w wykonaniu dzieci z kółka tanecznego.
 
Podczas tych zajęć dzieci mogły poczuć się jakby naprawdę podróżowały po Polsce, gdyż cały czas wyświetlane były slajdy z najpiękniejszych miejsc naszego kraju.
   
W drugiej części spotkania, którą poprowadziły p. Agnieszka i p. Barbara, poruszono temat UNII EUROPEJSKIEJ.
 
 
Dzieci poznały naszych sąsiadów, którzy już przystąpili do unii. Przedszkolaki obejrzały też prezentację multimedialną o Unii i korzyściach związanych z przystąpieniem do niej. Poznały także symbole i hymn Unii.
 
Temat, który został poruszony na wspólnym spotkaniu przedszkolaków jest dość trudnym dla dzieci w tym wieku, ale nawet nasze maluchy dały sobie radę z odpowiedziami na temat Polski i w ciszy słuchały o swojej ojczyźnie. Wiersz „KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY!" jest dla naszych dzieci od dziś dobrze znany.
 
 
              ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ