Strona głowna  /  Aktualności  /  POWITANIE WIOSNY - DZIEŃ ZIELONY
POWITANIE WIOSNY - DZIEŃ ZIELONY
data dodania: 2015-06-11 20:23:38
POWITANIE  WIOSNY - DZIEŃ  ZIELONY
             23 marca obchodziliśmy w przedszkolu niecodzienne święto – Dzień Zielony. Wszystkie panie i wszystkie dzieci pojawiły się ubrane na zielono.

Grupy spotkały się na specjalnie udekorowanej sali, wszędzie widniały zielone baloniki, sylwetki żabek i motyli. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od śpiewania wesołych piosenek o tematyce wiosennej, później przyszedł czas na konkursy i zabawy. Przedszkolaki musiały z całych sił przeciągać linę, podawać baloniki na czas, łapać żabki, które wyskoczyły ze stawu, rozpoznawać po smaku owoce. Starszaki z grupy „Kolorowe akwarelki” specjalnie na tę okazję przygotowały układ taneczny, który bardzo się wszystkim spodobał i został nagrodzony głośnymi brawami.
         Jedną z atrakcji było przybycie Pani Wiosny, która zachęcała przedszkolaków do pożegnania się z zimą.
          Aby tradycji stało się zadość, dzieci wyruszyły ze słomianą Marzanną na pochód - oficjalnie pożegnały zimę poprzez spalenie kukły.