Strona głowna  /  Aktualności  /  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
data dodania: 2016-04-25 20:58:57

POWITANIE  WIOSNY - POŻEGNANIE  ZIMY

Zima trwa już zbyt długo. Czas ją pożegnać i oficjalnie powitać WIOSNĘ. Dzieci z naszego przedszkola długo czekały na 21 marca. Gdy wreszcie nadszedł ten dzień wszyscy zebraliśmy się w jednej sali. Zawitał do nas jeszcze jeden gość – MARZANNA – kukła symbolizująca odejście zimy. Najpierw wspólnie ją przyozdobiliśmy w kolorowe bibułki
i kokardki, a potem przyszedł czas na zabawę – nie zabrakło śpiewania i tańców na cześć zbliżającej się wiosny.
         Później  dzieci ze wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer ulicami naszego miasta. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. Na dowód tego staropolskim zwyczajem na placu przedszkolnym spaliliśmy MARZANNĘ, aby chłodna pora roku już nie wróciła.