Strona głowna  /  Aktualności  /  AKCJA "PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA" rok szkolny 2013-2014
AKCJA "PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA" rok szkolny 2013-2014
data dodania: 2019-02-17 21:54:07

AKCJA

„PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA”

realizatorki: wszystkie nauczycielki

OPIS AKCJI

Wszystkie grupy przedszkolne brały udział w akcji „Piramida Żywienia Przedszkolaka”, w trakcie której uświadamiano dzieci, dlaczego produkty niezbędne dla prawidłowego rozwoju ułożone są w taki sposób, że odzwierciedlają piramidę. Przedszkolaki poznały, jakie są jej poszczególne piętra, ich kolejność oraz dlaczego odżywianie zgodnie z jej zasadami jest takie ważne dla naszego organizmu i dla naszego zdrowia. Nauczycielki w poszczególnych grupach samodzielnie przygotowywały pomoce, które wykorzystywały podczas realizacji akcji.

Przedszkolaki poznały właściwości produktów spożywczych i samodzielnie tworzyły piramidę zdrowia z artykułów wyciętych z gazet. Zapoznały się z witaminami i ich działaniem na ludzki organizm.  Podczas realizacji akcji dzieci wykonały sałatkę owocową, zrobiły soki, upiekły ciasto marchewkowe i przygotowywały kolorowe kanapki.