Strona głowna  /  Aktualności  /  WESOŁE DZWONECZKI I KOLOROWE AKWARELKI TWORZĄ WARZYWNE STWORKI
WESOŁE DZWONECZKI I KOLOROWE AKWARELKI TWORZĄ WARZYWNE STWORKI
data dodania: 2011-10-26 19:54:17
WESOŁE DZWONECZKI I KOLOROWE AKWARELKI
WSPÓLNIE TWORZĄ WARZYWNE STWORKI .
    My  przedszkolaki  niespecjalnie  lubimy  warzywa.  Gdy na naszych talerzach pojawiają się sałatki,  surówki patrzymy na nie z niewyraźnymi minami. Ale w tym roku nasze panie postanowiły zaprzyjaźniać nas  z  warzywkami. Pierwszym krokiem było poproszenie naszych rodziców o przyniesienie przeróżnych jarzyn. Po obejrzeniu, rozpoznaniu i posmakowaniu wykorzystaliśmy warzywa do stworzenia jarzynowych stworków . Powstała smukła Pani Marchew i jej wiecznie blada siostra Pietruszka,   pan  Ziemniak  i  zły Bakłażan. W przygotowaniu kukiełek pomogły  nam  różnorodne  kolorowe  materiały , piórka , rafia i sizal itp. . Dzieci wykonywały pracę z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą inicjatywą twórczą , a przy tym świetnie się bawiły .
    Stragan "kukiełkowych warzyw" bardzo się wszystkim podobał .

Może to będzie początek wielkiej przyjaźni z warzywami .