Strona głowna  /  Aktualności  /  WITAMY WIOSNĘ
WITAMY WIOSNĘ
data dodania: 2012-04-03 01:08:12
21 MARCA ŚWIĘTOWALIŚMY NADEJŚCIE WIOSNY.
Choć pogoda tego dnia była bardzo niewiosenna to nasze przedszkolaki z ochotą wybrały się na spacer ze zrobioną wcześniej słomianą kukłą Marzanną. Nasze dzieciaki wyruszyły na miasto z wielkim transparentem , instrumentami i kolorowymi pomponami. Wzięły udział w wiosennym happeningu na placu przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, gdzie miały okazję popisać się swoim talentem wokalnym.
Po powrocie na przedszkolny plac, dzieci okrążyły wbitą w ziemie Marzannę i zaczęły żegnać przyjaciółkę Zimy tańcami śpiewem i okrzykami. Gdy słomiana kukła płonęła dzieci głośno krzyczały: „Precz zimo zła !!!”, bo wszyscy mamy już dość tych mrozów i śniegu.
Po ciepłym obiedzie i nabraniu sił dzieci z kółka tanecznego pod kierunkiem pani Jagody i pani Hani zaprezentowały nam również radosny wiosenny taniec z chustami po którym całe przedszkole bawiło się w rytm wiosennych przebojów.
Mamy nadzieje, że zielone stroje naszych przedszkolaków, ich radosne minki i ciepłe wiosenne okrzyki zachęcą Panią Wiosnę do szybkiego przyjścia.