PRZEDSZKOLAKI W PIZZERII

PRZEDSZKOLAKI  W  PIZZERII " BIESIADA "

Dnia 12.06.2013r. dzieci 6-letnie, a następnego dnia (13.06.2013r.) – 5 latki z naszego przedszkola odwiedziły pizzerię „Biesiada”.
         Na umówione miejsce pojechaliśmy środkiem komunikacji miejskiej MPK. Dla naszych przedszkolaków było to duże wyzwanie, bo dzieci same (pod kierunkiem pań z lokalu) przygotowywały sobie pizzę. Miejsce pracy było wspaniale zorganizowane i zaopatrzone w różne dodatki (pieczarki, kukurydza, groszek, ogórek, szynka, kurczak zapiekany, ananas, szynka, salami, boczek, cebula, kabanosy i oczywiście ser). Na początku ( po dokładnym umyciu rąk), dzieci wałkowały ciasto, później smarowały sosem. Na tak przygotowanej pizzy układały wg upodobania dodatki. Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć piec, do którego ich pizze zostały włożone. Po upieczeniu czekała nas prawdziwa uczta – każde dziecko jadło własnoręcznie przygotowaną pizzę. Smakowały znakomicie, zważywszy, że dzieci otrzymały jeszcze do picia soki owocowe. Po sutym posiłku czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – na podwórku stała już rozstawiona trampolina, gdzie dzieci mogły bezpiecznie skakać pod okiem właścicieli. Taka zabawa mogłaby trwać bez końca, ale niestety musieliśmy wracać do przedszkola. Dzieci na pewno z chęcią odwiedzą jeszcze raz pizzerię z rodzicami.

Ogromnie dziękujemy właścicielom lokalu, Państwu Marcie i Antoniemu!