WITAMY

PRZEDSZKOLE NR 1 w Sokółce
o  profilu  artystycznym

OGŁOSZENIE do Rodziców!!!

Rodzice dzieci (nowych), które zostały zakwalifikowane  do Przedszkola Nr 1 na rok szkolny 2024/25 zobowiązani są do wypełnienia druku „POTWIERDZENIE WOLI” w nieprzekraczalnym terminie:

od 18.03.24r. do 22.03.22r.  do godz.12.00

Niedopełnienie obowiązku spowoduje skreślenie dziecka z listy przedszkolaków.

Nasza placówka istnieje od 1963 r.

Jest przedszkolem publicznym o profilu artystycznymotwartym na potrzeby dzieci i rodziców, promującym działania twórcze. To przedszkole przyjazne, innowacyjne, przygotowujące dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawionych na osiąganie sukcesów.

Organem prowadzącym jest Gmina Sokółka. Nadzór pedagogiczny sprawuje Podlaski Kurator Oświaty.

Placówka cieszy się zaufaniem wśród rodziców oraz wysoką pozytywną oceną pracy wychowawczo - dydaktycznej. Przedszkole prowadzi pedagogizację rodziców poprzez urozmaicone formy współpracy.
      Nasze przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do zabaw i gier.

Wysoko wykwalifikowana, stale doskonaląca się kadra pedagogiczna, dba o wszechstronny rozwój dzieci. Pracujemy w oparciu o sprawdzone i starannie dobrane programy nauczania, z wykorzystaniem innowacyjnych  metod nauczania m.in. takich jak Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, gimnastyki twórczej wg C. Orffa i R. Labana oraz P. Dennisona   i W. Sherborne, metoda nauki matematyki prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej, metoda pedagogiki zabawy KLANZA oraz wiele innych.