Strona głowna  /  RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

( dla rodziców/opiekunów prawnych)

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia  27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych dzieci przedszkolnych oraz ich rodziców (opiekunów              prawnych) jest Przedszkole Nr 1 w Sokółce, którego przedstawicielem jest dyrektor     przedszkola, z siedzibą: 16-100 Sokółka, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 4, zwany dalej       administratorem.

Administrator prowadzi operacje przetwarzania następujących kategorii danych osobowych dzieci: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, PESEL, imiona  i nazwiska rodziców ( opiekunów prawnych ) oraz ich:  adresy zamieszkania, adresy poczty elektronicznej i numery telefonów, wizerunek wychowanka - tylko w przypadku wyrażenia zgody rodziców na przetwarzanie wizerunku ich dziecka.

Telefon kontaktowy do administratora  (85) 711 20 96

e- mail przedszkolenr-1@wp.pl

2. Dane osobowe dzieci przetwarzane będą w związku z dokumentacją przebiegu nauczania i              wychowania i nie będą udostępniane innym odbiorcom.

3. Podstawą przetwarzania danych osobowych dzieci jest ustawa Prawo oświatowe, ustawa o              systemie oświaty, ustawa o systemie informacji oświatowej, rozporządzenie MEN w sprawie          sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu          nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, ogółu aktów    prawnych dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

4. Rodzice dzieci posiadają prawo do:

a)  żądania od administratora dostępu do danych osobowych swoich dzieci, ich sprostowania,

usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

b)  przenoszenia danych,

c)  wniesienia skargi do organu nadzorczego w związku z niezgodnym przetwarzaniem danych,

d)  cofnięcia   zgody  na  przetwarzanie  danych  osobowych  -  dotyczy   to  tylko  zgody    na

udostępnianie  danych  wrażliwych,  jeżeli  wcześniej  taka zgoda została wyrażona.  Pozostałe

dane  osobowe zwykłe  wychowanków  są  przetwarzane  w  wyniku  spełniania  obowiązku

wynikającego  z przepisów prawa.

5. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na                 przepisy prawa oświatowego.

6. Dane osobowe dzieci nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym                      profilowaniu.

7. Dane osobowe uczniów będą przechowywane przez okres pobytu w Przedszkolu Nr 1 w Sokółce        oraz po tym czasie przez okres wskazany w przepisach szczególnych.

Przedszkole nr 1 w Sokółce oświadcza, że wszystkie dane osobowe są zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych. W stosunku do plików komputerowych używamy indywidualnych, złożonych haseł dostępu. Dostęp do aplikacji zawierającej dane osobowe posiadają tylko uprawnione osoby i wyłącznie w niezbędnym zakresie, zaś dokumenty w postaci papierowej przechowywane są w miejscach fizycznie zabezpieczonych przed dostępem osób nieupoważnionych.

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-01