Strona głowna  /  MAŁE - WIELKIE SERCA
MAŁE - WIELKIE SERCA

"MAŁE - WIELKIE  SERCA"

Opis projektu zgłoszonego do konkursu

„Sokólskie Barwy Wolontariatu-wolontariat grupowy”

Nazwa Klubu

Wolontariusza

Małe-wielkie serca najmłodszych

Nazwa projektu

”Dawcy uśmiechu”

Informacja o klubie

Klub działa w Przedszkole Nr 1 w Sokółce przy ul. Sikorskiego 4.  W jego skład wchodzą wszystkie starsze przedszkolaki, których rodzice wyrazili na to zgodę (50 dzieci). W działalność klubu zaangażowana jest Pani Dyrektor oraz nauczycielki prowadzące dwie grupy starszaków. Klub wspierają również wszystkie pozostałe nauczycielki zatrudnione w placówce, a także personel obsługowy oraz rodzice naszych przedszkolaków.

Charakterystyka partnerów projektu

Nasi partnerzy to:

• Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego                      w Sokółce - Szkolny Klub Wolontariusza z nauczycielką Elżbietą Szomko.
  • Właścicielka KRAINY ZABAW „SMYKOLANDIA” w Sokółce.
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce – Oddział Dziecięcy z panią Ordynator dr Piotrowską.
  • Rodzice starszych przedszkolaków należących do Przedszkolnego Klubu Wolontariusza oraz wszyscy chętni rodzice, których dzieci uczęszczają do Przedszkola Nr 1.
  • Redaktorzy strony internetowej www.isokolka.eu.

Opis podejmowanych działań w projekcie

Harmonogram działań i ich opis:

• Zebranie informacyjne z rodzicami dzieci biorących udział w projekcie. Poinformowanie ich o zaplanowanych działaniach oraz szukanie wspólnych ciekawych rozwiązań możliwych do realizacji w czasie trwania projektu. Podpisanie przez nich zgody na udział ich pociech w realizowanym projekcie i zgody na przetwarzanie wizerunku i danych dzieci.
  • Przeprowadzenie w dwóch grupach starszaków zajęć wprowadzających dzieci w tematykę wolontariatu.
  • Zorganizowanie na terenie przedszkola zbiórki zabawek i książek dla Oddziału Dziecięcego  SPZOZ  w Sokółce. W każdej z sal umieszczono wielkie pudełka z napisem „Dawcy uśmiechu”, gdzie  przedszkolaki wkładały przynoszone z domu, niezniszczone zabawki, książki, gry edukacyjne, które chciałyby przekazać swoim chorym kolegom.
  • Zorganizowanie spotkania dwóch klubów wolontariuszy (Przedszkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Klubu Wolontariusza z SOS-W) na terenie Przedszkola Nr 1. Wspólne pieczenie ciasta marchewkowego w ramach realizowanego w przedszkolu autorskiego programu kulinarnego „Akademia młodego kucharza”. Pyszne i pięknie udekorowane ciasto mieli okazję skosztować wszyscy pracownicy przedszkola, dzieci z grupy starszaków i ich rodzice, a także wychowankowie z SOS-W.
  • Wspólna zabawa dzieci z Przedszkolnego Klubu Wolontariusza z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w KRAINIE ZABAW SMYKOLANDIA. Uczestnicy mogli do woli korzystać z dostępnych tam atrakcji. Przedszkolaki doskonale współpracowały z podopiecznymi Ośrodka, wzajemnie sobie pomagali i wspierali się w grach i zabawach.
  • Wolontariusze z Przedszkola Nr 1 upiekli pyszne ciasto i przekazali je pani Elżbiecie Szomko z SOS-W na organizowane przez Stowarzyszenie Barka w  Rafałówce warsztaty origami.
  • Przekazanie części zebranych gier i książek na prezent dla chorego chłopca, którego w domu odwiedzili wolontariusze z SOS-W.
  • Spotkanie delegacji Przedszkolnego Klubu Wolontariusza z dziećmi chorymi na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu w Sokółce. Przekazanie zebranych na terenie przedszkola zabawek, gier i puzzli oraz rozmowa z małymi pacjentami, ich rodzicami i personelem medycznym. Zwiedzenie części Szpitala.
  • Spotkanie integracyjne z udziałem przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w SOS-W. Zaprezentowanie wychowankom Ośrodka części artystycznej (występ z inscenizacją „Rzepka” Juliana Tuwima) oraz kilku układów tanecznych do znanych piosenek. Obdarowanie najmłodszych wychowanków ośrodka maskotkami przyniesionymi przez przedszkolaki.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20