Przedszkole nr 1

PASOWANIE 2013r.

ponad 10 lat temu
2013/2014
 

2013/2014
 
Dziś jest nasze pasowanie
Są tu nasze drogie Panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy,
Że przedszkole pokochamy.
Co dzień bawić się będziemy
I jedzonko ładnie zjemy.
I uśmiechem przywitamy
Przychodzące po nas mamy!
 
      Dnia 30.10.2013 r. odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka” - było to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci i ich rodziców. Pasowanie to moment, w którym nowo przyjęte dzieci stają się pełnoprawnymi przedszkolakami, a dzieci które uczęszczają już kolejny rok do przedszkola – starszakami.
    Na początku zaprezentowały się dzieci z młodszych grup : Wesołe Dzwoneczki, Zaczarowane Pacynki i Roztańczone Nutki. Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu wierszyk i piosenkę. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie!
Spotkanie wzbogacone było występami przygotowanymi przez starsze dzieci z grup Kolorowe Akwarelki i Tęczowe Kredki. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały program artystyczny – pięknie śpiewały i recytowały wiersze. Musiały również zdać egzamin - odpowiedzieć na pytania przygotowane przez Panie. Starszaki świetnie sobie poradziły z tym zadaniem!
     Po części artystycznej nastąpił najważniejszy punkt spotkania: uroczyste przyrzeczenie i akt pasowania -   którego „zaczarowanym ołówkiem” dokonała Pani Dyrektor.
Każde dziecko otrzymało także dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków. Wszyscy zostali nagrodzeni  gromkimi  brawami! Gratulujemy
i życzymy dzieciom samych radosnych dni, niezapomnianych wrażeń oraz fantastycznych zabaw w kręgu nowych przyjaciół.