Przedszkole nr 1

ŚWIĘTO DYNI

ponad 10 lat temu
ŚWIĘTO  DYNI

ŚWIĘTO  DYNI
 
           Dnia 15.11.2013r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni - bardzo zdrowego, urodziwego i łatwego do współpracy warzywa. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolory dyniowe, z przewagą pomarańczowego i żółtego, a nawet przebrane w dyniowe stroje.
Święto Dyni pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Zachęciło też dzieci do spróbowania potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez panie z kuchni.
          Dzięki uprzejmości rodziców, którzy wcześniej przynosili do przedszkola te wspaniałe warzywa, w szatni pojawiła się wystawa z dynią w roli głównej. Oprócz tradycyjnych lampionów mogliśmy podziwiać „dyniowe stworki” ,w przygotowaniu których pomagały dzieci z kółka plastycznego.
         Nie zabrakło również zawodów i konkurencji, oczywiście pod dyniową egidą. Były wiec dyniowe tańce, dyniowe kręgle, dyniowy slalom, dyniowy tor przeszkód i wiele innych konkurencji z którymi dzieci bardzo dobrze sobie poradziły!
        Święto Dyni pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę wszystkich przedszkolaków!!!