Przedszkole nr 1

JASEŁKA 2013 r.

ponad 9 lat temu
JASEŁKA  2013 r.

                    JASEŁKA  2013 r.
„Znowu minął rok, znów za oknem pada śnieg.
Blask choinki w domu lśni, bo świąteczne idą dni.
Kolędnicy już odwiedzają każdy dom,
dzwonią sanie pośród zasp, bo kolędy nadszedł czas.”
                    
 
 
         W środę, 18 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z grup starszych ,,Kolorowych akwarelek” i „Tęczowych kredek”, pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Aniśko, Hanny Zackiewicz i Wiolety Horosz oraz siostry Marii.
          Dziecko w wieku przedszkolnym z dużym zainteresowaniem przygląda się życiu najbliższego środowiska. Zapoznając dzieci z naszym regionem, uczymy je rozpoznawania śladów przeszłości i rozwijamy zdolności postrzegania teraźniejszości. Ważne jest, aby obyczaje pozostające w pamięci starszych ludzi przekazać najmłodszemu pokoleniu i zaszczepić przywiązanie do tradycji przodków.
Dlatego też zwyczaje wigilijne w naszym przedszkolu są co roku kultywowane.
Święta Bożego Narodzenia są, jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.
           W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Starszaki  ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Dzieci pod kierunkiem pani Edyty Kondrat zaśpiewały kolędy również po angielsku. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały  swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Przepiękna scenografia, przygotowana specjalnie na tę okazję nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Jasełka obejrzeli rodzice oraz cały personel przedszkola. Uznaniem za piękne przedstawienie były gromkie brawa od zebranych gości.
         Po wspólnym zaśpiewaniu kolędy oraz odczytaniu fragmentu z Biblii  o narodzinach Chrystusa pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia dzieciom, rodzicom  i pracownikom. Następnie zaprosiła na wspólny, słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę uroczystość z pomocą Rodziców.
Za co im oczywiście serdecznie dziękujemy!  Małym aktorom należą się uznania za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i urzekające widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, wspólnie zaśpiewane kolędy, pozwoliły wszystkim odczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.
Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu przedstawienia gorąco dziękujemy!
   Okres świąteczny jest okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Uczmy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość, bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”
„Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.
Niech się wszystkim spełnią najskrytsze marzenia.
Niech mały Jezus wśród nas zagości,
By nam nigdy nie brakło prawdziwej miłości.”