Przedszkole nr 1

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014

ponad 9 lat temu
DZIEŃ  BABCI I DZIADKA  2014 r.

 DZIEŃ BABCI  I  DZIADKA
          Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
          Dnia 21 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się z tej okazji wspaniała impreza. Dzieci ze wszystkich oddziałów zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, był również czas na udział we wspólnych konkurencjach. Babcie przyszywały guziki, nawlekały korale, rozpoznawały wnuczęta po dotyku dłoni. Dziadkowie z kolei łowili rybki, wcielali się w maszynistę            i prowadzili pociąg pełen przedszkolaków.Dzieci zaprosiły również swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Nasze najmłodsze przedszkolaki miały też okazję zaprezentować piosenki w języku angielskim, a dziadkowie z chęcią i wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach naśladowczych właśnie w tym języku  
          Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Tego dnia wzruszenie i radość przeplatały się ponieważ podczas wspólnych zabaw było również wiele zabawnych sytuacji wywołujący uśmiech u wszystkich. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
          Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki.
 
Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę !!!
Dziękujemy naszym kochanym Babciom za przepyszne słodkie wypieki !!!