WITAJ WIOSNO !!!

WITAJ  WIOSNO !!!

WITAJ  WIOSNO - ŻEGNAJ  ZIMO !!!
„CZYM POWITAĆ CIĘ WIOSENKO, GDY ZIELONA WRACASZ ZNÓW.
CHYBA TAŃCAM I PIOSENKĄ, BO TO MILSZE JEST OD SŁÓW.”

Dnia 21 marca 2014 roku dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę i pożegnały zimę. Przedszkolaki ze wszystkich grup zebrały się razem, aby wspólnie wykonać słomianą kukłę Marzanny – „zimowej panny”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały paniom w jej strojeniu, co wywołało wielkie emocje wśród wszystkich uczestników. Nie zapomniały przy tym  o uroczystym pożegnaniu zimy, śpiewając o niej piosenki. Wszyscy bawili się  wspólnie                  z wykonaną kukłą Marzanny oraz śpiewali radosne piosenki na powitanie wiosny.
          Następnie, zgodnie z tradycją przedszkolaki wyruszyły barwnym pochodem, ze słomianą kukłą Marzanny ulicami naszego miasta, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oraz okrzyków „Precz, zimo zła!”, przypominały, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i rozświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu.
          Pierwszy wiosenny spacer zakończył się w przedszkolnym ogrodzie. Marzannę pożegnano okrzykami oraz żartobliwymi zwrotkami piosenki o czekającym ją losie. „Zła bogini” szybko spłonęła.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.