Przedszkole nr 1

BAL WARZYW I OWOCÓW

ponad 9 lat temu
BAL WARZYW I OWOCÓW
 

BAL WARZYW I OWOCÓW
"Jabłka, gruszki i pietruszka – tupie sobie każda nóżka.
 
Dynia, seler i śliweczki, tańczą także truskaweczki.
Każdy owoc i warzywo podskakują bardzo żywo.
Bo tak już na jesień bywa, że szaleją tak warzywa."
 
          Dnia 29.10.2014 r. w naszym przedszkolu zaroiło się od owoców i warzyw - niczym na straganie zrobiło się kolorowo i głośno. A to wszystko za sprawą niezwykłego „BALU OWOCOWO - WARZYWNEGO”.
       Przedszkolaki na ten jeden dzień zamieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce i warzywa. Widok był naprawdę niesamowity!!!! Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do rytmów naszych ulubionych piosenek, takich jak: „Ja uwielbiam dżem”,„Ogórek, ogórek”, „Witaminki, witaminki”. Były pląsy w kółeczkach czy pociąg owocowo- warzywny.
Dzieci wzięły także udział w licznych zabawach i konkursach, za które były nagradzane zdrowymi owocowo- warzywnymi przekąskami. Przedszkolaki m.in. łączyły w pary podzielone na pół owoce i warzywa, próbowały swoich sił w jabłkowym slalomie, zbierały jak największą ilość jabłek, układały owocowe puzzle, karmiły swoich kolegów pysznym
i zdrowym dżemem.
    Organizatorki spotkania: pani Basia i pani Hania przygotowały także konkurs dla nauczycielek i dla innych pracowników przedszkola, których zadaniem było wyciśnięcie jak największej ilości soku z pysznych pomarańczy oraz obranie ogórka i pokrojenie go na jak najwięcej plasterków. Dzieci kibicowały, a panie walczyły o zwycięstwo.
Dzieci z grupy Tęczowe kredki przygotowały atrakcję, jaką była recytacja wiersza „Witaminki”.
    Punktem kulminacyjnym był wybór króla i królowej balu. Zostały wybrane dwie pary- jedna z grup młodszych i druga z grup starszych. Było to nie lada zadanie, ponieważ wszystkie dzieci prezentowały się wspaniale i świetnie bawiły się podczas całego balu.     Wyróżnionym dzieciom zostały wręczone korony i nagrodzono je gromkimi brawami.
     „Bal owoców i warzyw” to nie tylko dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy,
ale także do wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania.
            Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania przygotowując wspaniałe stroje dla swoich pociech!
Wielkie brawa za pomysłowość i zaangażowanie!