Przedszkole nr 1

ANDRZEJKOWE CZARY - MARY

ponad 9 lat temu
 
ANDRZEJKOWE  CZARY - MARY

"ANDRZEJKOWE
CZARY - MARY"
            Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu.
W zaczarowany świat magii, zabaw i konkursów przeniosły się dzieci z naszego przedszkola.
 
W piątek , 28 listopada w placówce zorganizowano uroczystość „Andrzejkowe czary - mary”    
    Już od samego rana w przedszkolu zrobiło się bardzo magicznie, a to za sprawą pojawiających się czarownic, wróżek, cyganek, księżniczek, duchów, dyń i innych ciekawych stworków. To oczywiście były dzieci, w swoich fantastycznych strojach. Również rodzice, którzy uczestniczyli w andrzejkowej zabawie przebrani byli we wspaniałe stroje. Tego dnia zamiast pań zagościły w przedszkolu niezwykłe czarownice.
   Sala, która każdego dnia służy nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniła się” w tajemnicze miejsce pełne, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn i balonów.
    Wielką niespodzianką było pojawienie się na uroczystości dwóch wyjątkowych gości- czarownicy Gryzeldy i Zygeldy, które swoim wyglądem wprawiły dzieci w ogromne zdumienie. Przybyły one z Góry Czarownic i zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Mimo tego, że czarownice straszyły dzieci miotłami, bardzo szybko zyskały ich sympatię.
    Czarownice zorganizowały wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętne dzieci i rodzice pokazali swoje wybitne umiejętności. Zadaniem dzieci i rodziców było m.in. ubranie z zamkniętymi oczami czarownicy, która wybierała się na bal, pokonanie toru przeszkód w kaloszach lub lecąc na miotle, złowienie karteczek z psikusami, a następnie ich wykonanie. Nasze wyjątkowe prowadzące nauczyły dzieci i rodziców zaczarowanego zaklęcia, które miało pomóc w czarowaniu pogody, a także pokazały magiczny aerobik. Rodzice wraz z dziećmi mieli za zadanie m.in. odtańczenie tańca z miotłami. Sporo emocji przyniósł konkurs, który polegał na rozpoznaniu swoich rodziców -przebranych za duszki, tylko po głosie. Każdy przedszkolak bez pomyłki rozpoznał swoją mamę czy tatę. Na uczestników zabaw i konkursów w nagrodę czekały zaczarowane smakołyki- żelkowe robaczki. Jak na każdym prawdziwym balu dzieci również tańczyły i śpiewały. Punktem kulminacyjnym imprezy było wystrzelenie tub z kolorowymi, świecącymi papierkami i gwiazdkami.
      Zabawa przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Uroczystość „Andrzejkowe czary – mary” była wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji zarówno dzieciom, jak i rodzicom!