Przedszkole nr 1

ŚWIETO ZIEMNIAKA

ponad 8 lat temu
 

"ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"
          Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji Przedszkole Nr 1 zorganizowało rodzinny piknik pod nazwą „Święto Ziemniaka”. Impreza była również częścią realizowanego w placówce projektu „Język angielski łączy pokolenia” nagrodzonego w konkursie „Działaj Lokalnie 2015”, przy realizacji którego przedszkole współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.
         Na dzieci i rodziców podczas jesiennego pikniku, który odbył się w środę, czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Wspólna zabawa rozpoczęła się od zaśpiewania piosenki w języku angielskim, a pierwszą z konkurencji było rzucanie ziemniakiem do celu czyli wiaderka. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w takich zawodach jak: slalom z ziemniakiem na łyżce oraz w zawodach na jak najszybsze sadzenie i zbieranie ziemniaków.
 
Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było także wykonanie „Ziemniaka Cudaka” oraz obrazu z „ziemniaczanych stempelków” w specjalnie przeznaczonych do tego kącikach plastycznych. Pomysłowości w pracach nie brakowało nikomu.
           Jak na piknik przystało nikogo też nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować babki ziemniaczanej, placków z ziemniaków. Był też ciepły kompot na rozgrzanie. Wszystko to przygotowały nasze Panie kucharki.
           Główną atrakcją podczas "Święta Ziemniaka" było ognisko, przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków.
 
            Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej.            
          Dziękujemy naszym sponsorom: pani Wioli i pani Ewie oraz rodzicom Karolinki z grupy „Zaczarowane pacynki” za ziemniaki, bez których impreza nie odbyłaby się. Podziękowania kierujemy również do AGIDO SKŁAD OPAŁU za drewno do ogniska.