Przedszkole nr 1

SPOTKANIE Z MALARKĄ

ponad 8 lat temu

Przedszkole Nr 1 odwiedził wyjątkowy gość

– malarka pani Grażyna Horosz 


Przedszkole Nr 1 odwiedził wyjątkowy gość

– malarka pani Grażyna Horosz 

         Starszaki z Przedszkola Nr 1 i współpracujący z przedszkolem wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wraz z nauczycielkami: Elżbietą Szomko i Katarzyną Zalewską, uczestniczyli w spotkaniu z niezwykłą osobą - malarką Grażyną Horosz. Swojego gościa przedszkolaki powitały wiosennym repertuarem muzycznym, a Pani Grażyna opowiedziała o sobie i swojej twórczości artystycznej.

Wzorem naszego gościa postanowiliśmy stworzyć swoje obrazy wykorzystując do tego ulubioną technikę Pani Grażyny czyli malowanie pastelami. Na naszych obrazach znalazła się też jej ulubiona tematyka  – kwiaty. W trakcie tych nietypowych warsztatów plastycznych można było, w każdym momencie zasięgnąć opinii eksperta - malarki Grażyny Horosz. Dzieci z przedszkola jak również młodzież z ośrodka chętnie korzystali ze wszystkich rad, wskazówek Pani Grażyny, która pomimo barier wynikających z niepełnosprawności jest ciepłą i wrażliwą osobą o niezwykłych zdolnościach. Swoją wspaniałą osobowością natchnęła wszystkich uczestników warsztatów do takiej pracy, której wynikiem były „małe” arcydzieła.                     

To niezwykłe spotkanie pozostanie nam na długo w pamięci. Nasz niezwykle utalentowany gość pozostawił po sobie ciepłe wspomnienie w naszych sercach, ale również przekazał jeden ze swoich pięknych obrazów na ręce Dyrektor Przedszkola Nr 1 Pani Barbary Dubrówko.

            Dziękujemy Pani Grażynie Horosz, że sprawiła nam ogromny zaszczyt swoją wizytą. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Szomko za pomoc przy organizacji spotkania z malarką.