25.11.2010r. - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

W Przedszkolu w dniach 22.11 - 25.11.2010r. zorganizowano cykl zajęć
w związku z obchodzonym w czwartek - 25.11.2010r. - MIĘDZYNARODOWYM DNIEM PLUSZOWEGO MISIA .

W naszym przedszkolu po raz pierwszy z inicjatywy p. Agnieszki Aniśko i p. Edyty Kondrat obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. To nie tajemnica, że przedszkolaki są fanami pluszaków, dzieci po prostu je uwielbiają, misiaczki towarzyszą przy zasypianiu, są powiernikami najskrytszych myśli. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze.

Do tego święta przygotowywaliśmy się od poniedziałku . Każdy przedszkolak wykonał „Portret mojego
misia” z czego powstała  wspaniała galeria .Prace zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej i posłużyły
jako jeden z wielu elementów dekoracji .
    Codziennie czytano dzieciom  książki - w tym tygodniu specjalnie wybrano bajki , które opowiadały o misiach . Dzieci obejrzały też filmy „Przygody Kubusia Puchatka” i „Mój brat niedźwiedź” .
            Na środę przygotowano coś specjalnego -

pieczenie „misiowych ciasteczek”. Dzieci ze starszych grup wraz z nauczycielkami i paniami z obsługi przygotowały ciasto i foremkami wycinały ciastka , które później zostały upieczone w przedszkolnej kuchni .

Czwartek–25.11.2010r.–Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia– tego dnia nasze dzieci przyszły do przedszkola w towarzystwie swego pluszowego ulubieńca.
 Rozpoczęliśmy zabawę pod hasłem: „DZIŚ W PRZEDSZKOLU JEST WESOŁO,WSZYSTKIE MISIE TAŃCZĄ W KOŁO”. W tym dniu zabawy nie było końca,dzieci czekały różne atrakcje,konkursy,mnóstwo misiowej muzyki .
        Wszystkie Przytulanki zostały zaprezentowane podczas „Parady Misiów” . Zostały wykonane pamiątkowe , grupowe zdjęcia.

Dzieci z poszczególnych grup na cześć Pluszowego Misia recytowały i śpiewały piosenki o misiowej tematyce .
Przedszkolaki obejrzały także przedstawienie pt.„Złotowłosa i trzy niedźwiadki” w wykonaniu dzieci z koła
teatralnego .

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom p.Dyrektor przeczytała opowiadanie pt.„Zbych na misia”. Następnie wszyscy tańczyli w rytm piosenek Majki Jeżowskiej np. "Pokochaj pluszowego misia”.

Na zakończenie spotkania uczestnikom zabawy wręczono dyplomy „Przyjaciela Pluszowego Misia” .
     Ten dzień był  dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo udany” .

Wszystkiego dobrego naszym cudnym Misiom w dniu ich święta .

Zapraszamy do galerii zdjęć .