Przedszkole nr 1

PROGRAM "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" rok szkolny 2012-2013

ponad 5 lat temu

PROGRAM  „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

realizatorki: wszystkie nauczycielki


PROGRAM

„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

realizatorki: wszystkie nauczycielki

OPIS PROGRAMU

         Ogólnopolski program „Kubusiowi przyjaciele natury” organizowany był przez markę „Kubuś”. Celem programu było dbanie o środowisko naturalne. Bohaterem był tu miś Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno przyrody i uczył jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Głównym zadaniem przedszkolaków było przygotowanie szeregu projektów ekologicznych i tak np.: zorganizowano przyrodnicze wycieczki oraz ekologiczną akcję z okazji „Dnia Marchewki”, „Pierwszego Dnia Wiosny” czy konkursy plastyczne.

W ramach programu:

  • Przedszkolaki z kółka plastycznego stworzyły pracę na konkurs plastyczny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sokółce pt. „Pet – przedszkolak ekologiczny i twórczy” – obraz który powstał zatytułowałyśmy „Łąka pełna kwiatów”.
  • Dzieci brały udział w konkursie internetowym „Zbożowa mandala”.
  • Całe przedszkole brało udział w wystąpieniu naszych dzieci podczas  „Dni Sokółki” pod hasłem „Najlepsze ziółka ma miasto Sokółka” – układaliśmy obraz z kwiatów i ziół oraz pomarańczy.
  • Dzieci z kółka plastycznego przygotowały pracę na internetowy konkurs plastyczny  portalu www.buliba.pl promujący ideę powtórnego wykorzystania odpadów czyli tzw. upcykling pt. „Drugie życie śmieci”- prace konkursową  zatytułowaliśmy „Ośmiornica i piraci z Nibylandii”.