Przedszkole nr 1

WALENTYNKI - CZERWONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

ponad 12 lat temu
WALENTYNKI, WALENTYNKI
DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
       

ALENTYNKI 
W poniedziałek, 14 lutego, nasze przedszkole „zaczerwieniło” się, a wszystko to w związku z DNIEM ZAKOCHANYCH.
Dla uczczenia tego dnia nie tylko dzieci ubrały się na czerwono ale także cały personel. Wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej na wspólnej walentynkowej zabawie.  Były tańce do takich przebojów jak: „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą”, „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, „Biedroneczki są w kropeczki” czy „Kto na ławce wyrył serce?”. Nie zabrakło również konkursu wiedzy o zakochanych parach z ulubionych bajek naszych przedszkolaków.
         
Podczas wspólnej rozmowy okazało się, że dzieci sporo wiedzą o Walentynkach. Nie obce są im takie pojęcia jak miłość, dobroć, przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka. Większość z nich już od rana obdarowywała swoich bliskich i przyjaciół drobnymi upominkami i laurkami.
 
Na zakończenie każda grupa pięknie pokolorowała po dwa serca – białe i czerwone, a następnie wszyscy stworzyliśmy wielki krąg miłości i przekazaliśmy sobie iskierkę przyjaźni. Tuż przed opuszczeniem sali prowadzące p. Agnieszka Aniśko i p. Edyta Kondrat rozdały dzieciom słodkie walentynki -  lizaka w kształcie serca.
 
Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci  ciekawie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień, oraz to, że warto jest okazywać sympatię i miłość każdego dnia nie tylko w Walentynki.
 
  DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PAMIĘĆ
I PRZYGOTOWANIE SWOIM POCIECHOM
UBRAŃ W KOLORZE CZERWONYM.