Przedszkole nr 1

MAMO, TATO JUŻ WIEM JAK BYĆ BEZPIECZNYM

ponad 12 lat temu
CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH POZNANIU I UTRWALENIU PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCYCH W DOMU I NA ULICY.
 
        

    
 
„MAMO, TATO JUŻ WIEM, JAK BYĆ BEZPICZNYM”
         W dniach 14.03 – 18.03.2011r. przedszkolaki poznały sytuacje zagrażające ich bezpieczeństwu. W związku z przerabianą tematyką zaprosiliśmy do przedszkola przedstawicieli instytucji dbających o bezpieczeństwo ludzi. Odwiedzili nas pracownicy Komendy Policji w Sokółce oraz Straży Granicznej w Krynkach.
         Policjanci gościli u nas na dwóch spotkaniach: z dziećmi starszymi i młodszymi. 5-6 latki zapoznały się z mundurem oraz pracą policjanta. Dzieci miały okazję utrwalić numery telefonów alarmowych instytucji interwencyjnych. Grupy młodsze poznały zasady ruchu drogowego, dotyczące prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach.     
                  
        Wiele radości i niezapomnianych przeżyć dostarczyło dzieciom spotkanie z pracownikami Straży Granicznej  w Krynkach. Celem było poznanie zasad ochrony i bezpieczeństwa jednostki Straży Granicznej, a także zaprezentowanie sprzętu oraz pokazu tresury psa służbowego.
                     
              W zajęciach tych uczestniczyli także rodzice z dziećmi odwiedzający nasze przedszkole w ramach „dni otwartych”.
 
Realizując program "MAMO, TATO JUŻ WIEM JAK BYĆ BEZPIECZNYM" przedszkolaki korzystały z książek wydanych przez firmę WARTA. Dzieci przeżywały przygody z bohaterami książeczki, Superkiem i Bąbelkiem. Pomagały im wybrać sposób właściwego postępowania.
              
Oprócz przybliżenia dzieciom zasad dotyczących bezpieczeństwa w domu ( w kuchni, łazience), oraz postępowania w sytuacjach pożaru, włamania czy utraty przytomności przez bliską osobę, starszaki poznały zasady opatrywania ran oraz udzielania pierwszej pomocy.
Przedszkolaki zapoznały się również z wybranymi znakami oraz zostały uświadomione o konieczności przestrzegania ich w ruchu drogowym. W czasie zajęć rozwijano także umiejętność wezwania służb ratowniczych w miejsce wypadku oraz podania precyzyjnych informacji na temat wypadku. Była to także dobra okazja do rozwijania umiejętności przewidywania i opisywania konsekwencji związanych z wyborem danej sytuacji. Przdedszkolaki zostały też uczulone na kontakty z nieznajomymi.
Cykla zajęć zakończył się podsumowaniem zdobytej wiedzy i rozdaniem DYPLOMÓW dla wzorowego bezpiecznego przedszkolaka.
 
Mamy nadzieję, że zasady bezpieczeństwa będą również utrwalane w domu przez rodziców.
                                            ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ