Przedszkole nr 1

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

ponad 12 lat temu
Z BLISKA PRZYGLĄDAMY SIĘ JAK PRACUJĄ
STRAŻACY
 
 

                   11 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do
Straży Pożarnej
w naszym mieście.
 
Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów.
 
                           
 Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.
   Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.
   Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Z zapartym tchem przyglądały się „przejażdżce” niektórych pań na wysokość kilku pięter. Wielką atrakcją dla wszystkich
było wejście do wozu strażackiego.
   Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.
   Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
               
           Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Sokółce za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ