WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI SOKÓLSKIEJ

Dzieci z grupy IV odwiedziły w dniu 18.05.2011r.
Muzeum Ziemi Sokólskiej

WYCIECZKA
DO

Nie była to zwykła wycieczka, ponieważ przedszkolaki w muzeum spotkały się z paniami ubranymi w stroje ludowe z naszego regionu, które przeprowadziły z dziećmi zajęcia dotyczące tradycji świąt Wielkanocnych. Był to specjalny program unijny realizowany przez emerytów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce. Dzieci dowiedziały się o różnych, czasami nieznanych i zapomnianych już zwyczajach świątecznych. Poznały stroje ludowe, nie tylko z naszego regionu, ale również z innych stron Polski. Panie nauczyły także dzieci piosenki ludowej pt. „Poszła żabka spacerować”. Dzieci ozdobiły pisanki kolorową krepiną (były piękne!), zostały też poczęstowane rogalikami oraz otrzymały upominki – kurki wykonane z włóczki. Na koniec zwiedziły muzeum i mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia.

ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ!