Przedszkole nr 1

POLICJANCI OPOWIADAJĄ O SWOJEJ PRACY

ponad 12 lat temu
PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ
POSTERUNEK POLICJI W SOKÓŁCE

 
 
       
W czwartek (09.06.2011r.) dwie starsze grupy zostały zaproszone do zwiedzenia budynku, w którym mieści się
POSTERUNEK POLICJI.
Po placówce oprowadzili nas policjanci: Pani Marta i Pan Sławek.
       
Zwiedzanie zaczęliśmy od „pokoju odpraw”, w którym policjanci spotykają się przed rozpoczęciem swojej zmiany, aby od przełożonego otrzymać rozkazy. Na mapie naszego regionu zobaczyliśmy jak duży jest obszar, na którym pracują sokólscy policjanci. Przez chwilę mogliśmy również zasiąść na twardej ławie w celi, w której zatrzymuje się aresztantów. Byliśmy również w pokojach z lustrem weneckim, gdzie po jednej stronie stawia się osobę podejrzaną o przestępstwo, a po drugiej osobę, która ma rozpoznać podejrzanego.
 
Zwiedziliśmy też policyjny parking gdzie mogliśmy wsiąść do radiowozu, a także zostać zamkniętymi na jego tyłach, gdzie znajduje się specjalne miejsce do przewożenia przestępców.   
Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przed Komendą Policji.
       
Choć spacer był długi nikt nie narzekał na zmęczenie. Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci, gdyż dla dzieci jest to jedno z bardziej fascynujących i zagadkowych miejsc. Praca w policja jest dziecięcym marzeniem wielu z naszych przedszkolaków.
 
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Komendy Policji w Sokółce za umożliwienie naszym dzieciom przyjrzenia się z bliska pracy policjanta. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ