Przedszkole nr 1

PASOWANIE 2011

ponad 13 lat temu
Dzieci zostały pasowane
gigantycznym ołówkiem
na prawdziwych przedszkolaków  !!!
   

 
I
STARSZAKA
 
Dziś jest nasze pasowanie
Są tu nasze drogie panie
Już od dzisiaj przyrzekamy
Ze przedszkole pokochamy
Co dzień bawić się będziemy
I jedzonko ładnie zjemy
I uśmiechem przywitamy
Przychodzące po nas mamy
  

Kiedy uznałyśmy, że dzieci czują się w przedszkolu bezpieczne i chętnie bawią się z rówieśnikami, postanowiłyśmy zaprosić rodziców na spotkanie, podczas którego nasi mali wychowankowie daliby pierwszy w tym roku popis swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich.

Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni uczyły się pilnie wierszy, piosenek, cierpliwie znosiły próby części artystycznej.

 

I tak 13 października odbyło się w przedszkolu

pasowanie na przedszkolaka i starszaka.

 

Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością, jednak śmiało można powiedzieć, że wszyscy spisali się na szóstkę. Po występie dzieci głos zabrała Pani Dyrektor. Po każdym zdaniu przeczytanego przez Nią tekstu ślubowania dzieci musiały powiedzieć „przyrzekamy”. Pani Dyrektor dokonała również aktu pasowania przedszkolaków poprzez położenie na ramieniu każdego dziecka monstrualnego ołówka.

Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz kredkę ze słodkimi groszkami.

 

Podczas tak ważnej uroczystości Pani Dyrektor  zaprezentowała zebranym LOGO PRZEDSZKOLA, zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną. Wygląd logo nawiązuje do profilu artystycznego naszej placówki. W związku z tym grupom zostały nadane również imiona określające twórczy charakter naszego przedszkola:

3 tatki otrzymały nazwę „WESOŁE DZWONECZKI”

4 tatki otrzymały nazwę „ZACZAROWANE PACYNKI”

5 tatki otrzymały nazwę „ROZTAŃCZONE NUTKI”

6 tatki otrzymały nazwę „KOLOROWE AKWARELKI”

 
W tym wyjątkowym dniu naszym przedszkolakom kibicowali licznie przybyli rodzice, którzy nie kryli dumy ze swoich pociech. Mamy nadzieje, że po raz pierwszy obchodzona przez nas uroczystość na długo utkwi wszystkim w pamięci.

 

Naszym wychowankom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.