Przedszkole nr 1

JESIENNY BAL 2011r.

ponad 12 lat temu
JESIENNY  BAL WARZYW I OWOCÓW

„Gdy jesień do nas zawita,
W ogrodzie, w sadzie i w polu
Zawsze jest kolorowo,
nawet u nas w przedszkolu.”
        Bal warzyw i owoców na dobre zagościł w kalendarzu imprez, odbywających się w naszym przedszkolu. We wrześniu i w październiku, w każdej grupie wiekowej przedszkolaków realizowana była tematyka dotycząca owoców i warzyw.  W przedszkolnych kącikach przyrody pojawiły się dorodne owoce i warzywa. Dzieci oglądały je, nazywały, segregowały i porównywały. Świetną okazją do rozwijania twórczej wyobraźni i sprawdzenia swoich umiejętności artystycznych było wykonanie kukiełek z warzyw.
                                 
       Podsumowanie jesiennej tematyki świętowaliśmy 27 października.   Przedszkolna sala gimnastyczna zamieniła się w kolorowy ogród pełen uśmiechniętych owoców i warzyw, a nad głowami wirowały różnobarwne liście. Dopełnieniem odświętnej atmosfery były dzieci przebrane w urocze i pomysłowe kostiumy. Jak zwykle w przygotowanie strojów ochoczo i z wielkim zapałem włączyli się rodzice.   Przedszkolacy z zainteresowaniem brali udział w proponowanych zabawach, tańcach i konkursach. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje stroje we wspólnym tańcu warzyw i owoców. Sprawnością fizyczną i zręcznością wykazały się w slalomie ze śliwką i w sadzeniu ziemniaków. W czasie świętowania nie obyło się bez degustacji. Chętnie rozpoznawały smaki dżemów i soków owocowo- warzywnych. Zebrani entuzjastycznie kibicowali paniom w obieraniu jabłka. Mistrzem w wykonaniu najdłuższej skórki została pani Dyrektor. Swoimi umiejętnościami popisywały się także panie kucharki, które w ekspresowym tempie starkowały ziemniaka     
                                                      
        Wszyscy uczestnicy balu wspaniale bawili się przy jesiennych piosenkach. Uroczystość uatrakcyjniła słodka, owocowa nagroda i kolorowanka.