Przedszkole nr 1

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA - 25.11.2011

ponad 12 lat temu
II MISIOWE ZGROMADZENIE

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

„Czy to jutro, czy to dziś,

Wszystkim jest potrzebny Miś”

 

W naszym przedszkolu obchody Święta Pluszowego misia zaczęliśmy już we wtorek (22.10.2011). Dzieci z grupy Kolorowych akwarelek i Zaczarowanych pacynek spotkały się na Sali gimnastycznej na pieczeniu misiowych ciasteczek. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami i woźnymi gniotły ciasto i foremkami o różnych kształtach wycinały ciastka, które zostały upieczone w przedszkolnej kuchni. W czwartek, dzieci z każdej grupy wraz z paniami przygotowywały plakaty misia, które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym. W jury zasiadły Pani Dyrektor, pani z biblioteki oraz panie kucharki. Wszystkie plakaty były bardzo ładne, ale zwyciężył miś z grupy Kolorowych akwarelek.

  

W piątek (25. 11) odbyło się przez wszystkich oczekiwane II WIELKIE MISIOWE ZGROMADZENIE. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie- pluszaki. Były to już drugie urodziny Pluszowego Misia. W związku z tym był tort i zostały odpalone race aby uczcić solenizanta. Tradycyjnie odśpiewaliśmy sto lat i złożyliśmy życzenia urodzinowe. Całej uroczystości przyglądały się misie zgromadzone z całego przedszkola. Na nasze Misiowe zgromadzenie została zaproszona pani Jadwiga Słoma z Biblioteki Dziecięcej w Sokółce, która odczytała dzieciom bajkę pt. „Miś Remiś musi nosić okulary”. W ten sposób pani Jadwiga zachęciła wszystkich do czytania książeczek i odwiedzenia biblioteki.

Najwięcej emocji wzbudziło w przedszkolakach przedstawienie pt. „Był sobie niedźwiedź” w wykonaniu koła teatralnego „Entliczek – Pentliczek” oraz koła muzycznego „Wesołe nutki”. Dzieciom podobał się również konkurs polegający na degustacji misiowych przysmaków. Nie zabrakło też konkursów sprawnościowych takich jak przeciąganie misia na huście czy toczenie baryłki z miodem. Wyłoniony został także „mistrz” układania puzzli. Przedszkolacy mieli też okazję wykazać się swoimi wiadomościami o pluszowych misiach w konkursie „Misie-bohaterowie bajek”. Okazało się, że nasze dzieci bardzo dobrze wiedzą jak wygląda postać misia, ponieważ nie miały problemu z ułożeniem sylwetki misia na kartonie z żołędzi, guzików, korków i sznurków.

 

Uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą integracyjną oraz uwieczniliśmy wszystkich z ich ulubieńcami na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i pierniczki.