Przedszkole nr 1

UROCZYSTY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

ponad 11 lat temu
 
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
 

                    

    Dnia 20.01.2012 r. odbyły się spotkania wnucząt ze swoimi babciami i dziadkami. Dzieci z każdego oddziału miały przygotowany swój program artystyczny. Wnuczęta dziękując seniorom rodu za miłość, cierpliwość, dobroć i serdeczną troskę recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Zapraszały do tańca i słodkiego poczęstunku, a na koniec obdarowały ukochanych dziadków i babcie własnoręcznie wykonanymi upominkami. Niejedna babcia i dziadzio uronili łezkę wzruszenia podziwiając występ swej wnuczki czy wnuka. Bo tylko babcia i dziadzio darzą swe wnuki gorącym uczuciem podziwu, czułości, przywiązania, a nawet poświęcenia dla rozwijającej się młodej istoty. Wnuki też odwzajemniają tę miłość, a najbardziej pozytywny stosunek do osób starszych mają dzieci właśnie w wieku przedszkolnym. Dzieci, które dużo czasu spędzają z dziadkami doceniają ich cierpliwość, doznaną opiekę, wspólną zabawę, na którą rodzice nie mają czasu.

 

BABCIA – ukochanej osobie, która potrafi zrozumieć, przytulić, jeśli wnuk ma kłopoty, i wytłumaczyć, że nie ma się czym martwić. Babci, która nigdy się nie gniewa, nawet, gdy wnuk coś porządnie przeskrobie. Bo to właśnie Babcia wciska w małą rączkę to, co najsmaczniejsze, ona potrafi najlepiej wysłuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy. Babcia jest lekarstwem na wszystkie dolegliwości, nawet na zły humor mamy i taty.

DZIADEK także daje wnukom swoją miłość. Każdy wnuk chętnie słucha opowieści o dawnych latach i korzysta z łakoci, jakie może znaleźć w zasobnej kieszeni dziadka. To przecież Dziadek „auto zreperuje i wszystko, co wnuk zepsuje”. To właśnie Dziadziuś wie sporo o samolotach, strażakach, kosmicznych lotach, o wojsku, czołgach, żołnierzach, zna się też na klockowych wieżach.  Dziadek jest niezastąpiony w każdej sytuacji, zawsze gotowy do pomocy, wrażliwy na potrzeby wnuków. Dlatego z okazji Ich święta:

Wszystkim babciom ,wszystkim  dziadkom:

zdrowia, pomyślności,

uśmiechów na co dzień

i duuu…żo radości.

Niech żyją długi czas

i zawsze kochają nas.