Przedszkole nr 1

JESIENNY BAL WARZYW I OWOCÓW

ponad 10 lat temu
JESIENNY  BAL  WARZYW  I  OWOCÓW

    Jesienny bal warzyw i owoców  to  bardzo ważna uroczystość w naszym przedszkolu – obchodziliśmy ją już po raz trzeci. Wszyscy długo jej wyczekiwaliśmy. Dzieci wraz z rodzicami przygotowywały stroje aby wyglądać wyjątkowo. Było to coś naprawdę niezwykłego, bo przedszkolaki na jeden dzień zamieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce i warzywa. Wyglądały niesamowicie, niektórych trudno było rozpoznać. Rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością za co bardzo im dziękujemy.
 
 
         Tego dnia rozrywek nam nie brakowało. Wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej. Bal rozpoczęliśmy od prezentacji strojów i odgadywania jaki to owoc. W tym roku dominowały stroje dyni i truskawek ale nie brakowało też winogron, marchewek i groszku. Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do rytmów naszych ulubionych piosenek takich jak: „Ogórek, ogórek”, „Jagódki”, „Witaminki, witaminki”, „Urodziny marchewki” itp. Były pląsy w kółeczkach, pociąg owocowo- warzywny.
     Szczególną atrakcją dla dzieci okazały się liczne konkursy, w których dzieci mogły spróbować swoich sił i zdobyć słodką nagrodę . Największym zainteresowaniem cieszyło się: zbieranie marchewek w rękawicach kuchennych i toczenie dyni przy pomocy wielkiej drewnianej łyżki.
     Urozmaiceniem naszej zabawy było oglądanie pokazu tanecznego w wykonaniu dzieci z koła tanecznego oraz inscenizacja wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy przygotowana przez małych aktorów.
 
Zabawa bardzo nam się podobała a najwspanialszą pamiątką będą nasze wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.