Przedszkole nr 1

ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO

ponad 10 lat temu
ŻEGNAJ  ZIMO - WITAJ  WIOSNO  !!!!

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na przybycie wiosny. Martwi nas, że nigdzie nie widać wyraźnych jej oznak. Nasze przedszkolaki coraz częściej, w ostatnich dniach, dopytywały się kiedy w końcu pożegnamy tą długą i mroźną zimę. Na wieść, że wychodzimy na salę gimnastyczną by wspólnie wykonać Marzannę zareagowały okrzykiem „hura!!!”.
Przyjaciółkę Pani Zimy wykonaliśmy z naturalnych materiałów takich jak słoma i drewno. Postaraliśmy się też o ekologiczny strój z makulatury, spódniczkę ze starych gazet i kolorowej bibuły. Dzieci zaangażowały się w tworzenie jej kolorowej pelerynki i spódnicy, do ramion przyczepiły jej barwne kolorowe wstążki. Marzanna wyszła nam naprawdę przeurocza, toteż przedszkolaki niejednokrotnie powtarzały, że szkoda będzie nam ją spalić. Postanowiliśmy więc pozostawić ją na jeden dzień na korytarzu, tak by każdy miał okazję się z nią pożegnać.
21 marca – w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę paląc Marzannę. Aura co prawda zdaje się świadczyć o tym, iż zima nigdzie się nie wybiera ale pozostaje nam mieć nadzieje, że symboliczne spalenie kukły przyśpieszy te cieplejsze dni. Przedszkolaki dla pewności, że Zima i Wiosna nas usłyszą klaskały w ręce, tupały i głośno krzyczały: „precz zimo zła!”, „my chcemy wiosny!”, oraz zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”.
Wszyscy mamy nadzieją, że ten magiczny obrzęd przyśpieszy nadejście wiosny.