Przedszkole nr 1

OLIMPIJKA KLAS

ponad 11 lat temu

Sportowe zmagania przedszkolaków


Sportowe zmagania przedszkolaków
        Nasze przedszkolaki przez cały rok, pod okiem swoich pań, ćwiczą w sali gimnastycznej i na placu przedszkolnym swoje umiejętności. Co roku bierzemy też udział w „Olimpijce klas 0”. Poprzez udział w imprezie promujemy wśród naszych przedszkolaków zdrowy styl życia i rozgrzewamy ducha sportowej rywalizacji zgodnej z zasadą "fair play".
      16 kwietnia po raz kolejny wzięliśmy udział w sportowych zmaganiach na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1. Nasze dzieci były bardzo przejęte wyruszając zaraz po śniadaniu do SP na zawody.
      Początek imprezy był imponujący. W paradzie przez halę przeszły dziewczęta i chłopcy w kolorowych koszulkach z numerami swoich przedszkoli. Naszym strojem reprezentacyjnym były biało-granatowe stroje gimnastyczne z numerem oraz z logo przedszkola. Publiczność wyposażona w pompony, transparenty i balony, powitała małych sportowców aplauzem.  Potem krótkie przemówienie organizatora i Olimpijka się zaczęła. Miłym przerywnikiem rywalizacji sportowych były występy taneczne uczniów SP.
      Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach: biegały, brały udział w sztafecie z przekazywaniem sobie pałeczki, pokonywały przeszkody. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie razem z innymi kolegami i koleżankami.
     Po podsumowaniu zdobytych przez małych sportowców punktów zajęliśmy V miejsce. Do przedszkola przynieśliśmy puchar, a każde dziecko otrzymało drobny upominek.
    Dziękujemy naszym przedszkolakom za wspaniałą postawę, ducha walki, radość i niezapomniane sportowe emocje.