Przedszkole nr 1

DNI SOKÓŁKI 2013 r.

ponad 10 lat temu
DNI  SOKÓŁKI 
" NAJLEPSZE  ZIÓŁKA  MA  MIASTO  SOKÓŁKA "

DNI  SOKÓŁKI 
" NAJLEPSZE  ZIÓŁKA  MA  MIASTO  SOKÓŁKA "
 
 
             Przedszkolaki oraz nauczyciele z naszego przedszkola zostali zaproszeni przez organizatorów tegorocznych Dni Sokółki odbywających się w dniach 15 – 16.06.2013r. do współorganizowania i udziału  w święcie miasta. Tematem przewodnim był ziołowy festyn. Dzieci zostały włączone w jeden z punktów programu pt. „Najlepsze ziółka ma miasto Sokółka” w dniu 16.06.2013r.
              Naszym zadaniem było wykonanie „Kobierca z kwiatów, liści, warzyw, owoców i ziół”. Materiały oraz produkty niezbędne do realizacji kobierca przedszkole musiało zapewnić we własnym zakresie. Dlatego też do wykonania powyższego zadania zostali zaangażowani rodzice, dzieci, nauczyciele oraz cały personel przedszkola. Wszyscy postarali się, aby nasze przedszkole wypadło jak najlepiej. Kobierzec zaprojektowany pod kierunkiem p. Edyty Kondrat i p. Agnieszki Aniśko wymagał zgromadzenia przez dzieci jak największej ilości pomarańczy, różnorodnych ziół, kwiatów oraz warzyw. Dla urozmaicenia oraz uatrakcyjnienia kobierca panie wykonały zielone „kapustki” z serwetek. Kwiatowy dywanik był dosyć pokaźny, bo o wymiarach ok. 100 cm x 200 cm i przepiękny. Jego urok oczarował wszystkich zgromadzonych ludzi, a przede wszystkim panią prowadzącą oraz jedną  z organizatorek z Sokólskiego Ośrodka Kultury – p. A. Kozakiewicz. Dzieci biorące udział   w układaniu kobierca otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci zestawu artystycznego do rysowania.
             Dzieci z grup starszych (5 – 6 latki) pod kierunkiem p. B. Krawiel, J. Mieczkowskiej i H. Zackiewicz przygotowały krótką prezentację artystyczną – taniec „Czerwone jabłuszko”, dopasowany do tematu wiodącego „Najlepsze ziółka ma miasto Sokółka”. Występ naszych małych tancerzy z koła muzycznego „Wesołe nutki” bardzo się podobał, o czym świadczyły ogromne brawa. Dzieci w podziękowaniu za taniec otrzymały dyplom oraz słodki poczęstunek.
            Szczególne podziękowania w imieniu p. Dyrektor oraz Rady Pedagogicznej, składamy Rodzicom, którzy nas nie zawiedli i po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, angażując się w pomoc oraz organizację: w przygotowaniu dzieci do występu artystycznego i zgromadzeniu niezbędnych materiałów do wykonania kobierca.
Zapraszamy do dalszej, owocnej współpracy z przedszkolem!