ŚWIĘTO STRAŻY GRANICZNEJ
W piątek (20.05.2011r.) nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ, które odbyły się na stadionie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY DĘTEJ. Obejrzały również pokaz TRESURY PSA OBRONNEGO oraz zobaczyły jak ODBIJA SIĘ PORWANEGO PRZEZ TERRORYSTÓW ZAKŁADNIKA. Na koniec miały możliwość z bliska przyjrzenia się POJAZDOM UŻYWANYM PRZEZ STRAŻ GRANICZNĄ.
SAPERZY W PRZEDSZKOLU
      15  kwietnia 2011 r. nasze przedszkole odwiedziło dwóch żołnierzy z „Patrolu Minowego” w Białymstoku . Saperzy zaprezentowali dzieciom  pociski i granaty , które nadal mogą być  niebezpieczne i grozić wybuchem .  Dużą ciekawość wśród dzieci wzbudził sprzęt do wykrywania metali i  kamizelki chroniące saperów w czasie rozbrajania niewybuchów .
     Żołnierze zapoznali dzieci ze sposobami postępowania w razie znalezienia niewypałów .
 Nie wszystko co znajdziesz jest bezpieczne !!!
   Tryb postępowania :
1. Zapamiętaj , oznacz miejsce znalezienia .
2. Powiadom dorosłych , policję , straż pożarną lub zadzwoń pod numer alarmowy 112 .
SPEKTAKL "OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA"
      Dnia  02.03.2011r.  Agencja  Artystyczna  "Zielona  szkoła"  wystąpiła  ze  spektaklem  pt.  "Od  przedszkola  do  Opola" . Dzieci  pozanały  historię  powstania  instrumentów  muzycznych  tj.  gitary i bębna . Przy ich  dźwiękach  nauczyły  się  krótkiej   piosenki  ilustrowanej  ruchem , a  także  kilku  kroków  tańca  nowoczesnego . Wszyscy  swietnie  się  bawiliśmy .