Przedszkole nr 1


GALERIA ZDJĘĆ

 
 
 

ZACZAROWANE PACYNKI ODWIEDZAJĄ PIZZERIĘ

        Dnia 15.12.2016r. dzieci z grupy Zaczarowane Pacynki wybrały się na wycieczkę do Pizzerii Peperoni. Przedszkolaki zapoznały się z pracą w pizzerii oraz zobaczyły, jak robi się prawdziwą pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do przygotowania własnej pizzy.Wszystkie wypieki wyszły doskonałe. Przedszkolaki dziękują właścicielom Pizzerii Peperoni za gościnność i miłą atmosferę.

HU, HU, HA! DLA BADACZY ZIMA NIE JEST ZŁA

        Póki co pogoda naszych zachcianek nie spełnia. Śniegu jest bardzo bało a nam zachciewa się lepić bałwana. Badacze postanowili więc sami sobie sprawić odrobinę zimowej frajdy i stworzyć własną krainę śniegu. Pomogło nam w tym opakowanie pianki do golenia oraz soda oczyszczona. Nasz śnieg okazał się mięciutki, puszysty i wcale nie mroził nam rąk, więc mogliśmy lepić i lepić…

MALI I WIĘKSI KONSTRUKTORZY BUDUJĄ RAKIETY

       W ubiegły piątek nasz przedszkolny korytarz zamienił się w prawdziwą pracownię konstruktorów. Na początku oglądaliśmy prezentację na temat przestrzeni kosmicznej, następnie przystąpiliśmy do budowania prawdziwych rakiet kosmicznych. Po wykonaniu naszych wspaniałych konstrukcji wszyscy razem wyruszyliśmy w „kosmos” przy dźwiękach piosenki „Misja w kosmos”. 

KOLOROWE AKWARELKI CZYTAJĄ PRZYGODY FRANKLINA

2 grudnia gościliśmy w naszej grupie Panią Iwonkę - mamę Julki, która przygotowała dla nas przygody Franklina. Wybór był bardzo trafny, ponieważ dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem i prosiły o przeczytanie kolejnych przygód.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i  zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowały Julka i jej mama. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

ŚWIĘTO MISIA W GRUPIE KOLOROWYCH AKWARELEK

       W dniu 25 listopada Kolorowe Akwarelki uczestniczyły w obchodach „Dnia Pluszowego Misia”. Ze swoimi właścicielami przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, różowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. 

MALI BADACZE - ZABAWY Z POWIETRZEM

           Jak to jest z tym powietrzem? Jest ono czy go nie ma? Czy życie bez niego jest możliwe?  Na ostatnim kółku badawczym postanowiliśmy wyjaśnić te zawiłości i przeprowadziliśmy kilka prostych eksperymentów takich jak: „Skąd te bąbelki”, „Unoszące się węże”, „Magiczna piłeczka”, „Powietrze jest wszędzie”, „Samopompujący się balon”. Od dziś „Mali badacze” nie mają wątpliwości, że powietrze istnieje i spełnia ważną funkcję w naszym życiu.

KOLOROWE AKWARELKI - PORANNE CZYTANIE

       Jako druga do naszej akcji dołączyła mama Jasia, która w ubiegłą środę przeczytał nam dwie bajki: „Zając i żółw” oraz „Bocianowa i lisica”. Najbardziej zaciekawiły nas niezwykle pouczające morały płynące z bajek. Dziękujemy bardzo Pani Małgosi za przybycie i zachęcamy wszystkich rodziców!

STARSZAKI NA SPOTKANIU Z DIETETYKIEM ŻYWIENIA

          W ramach tygodnia pod hasłem „Dbamy o zdrowie ” grupy starsze odwiedziła pani Grażyna Grzyb- dietetyk. Na początku opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz poszerzyła naszą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Tłumaczyła również przedszkolakom, dlaczego należy ograniczać słodycze  i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i  owoców. Na koniec wszyscy razem gimnastykowaliśmy się przy piosence „Witaminki” i wręczyliśmy własnoręcznie wykonaną laurkę. 

KÓŁKO MATEMATYCZNE "RAZ- DWA - TRZY"

        Zajęcia matematyczne są wypełnione zabawami, ciekawymi zadaniami i grami, są oparte na pracy własnej i działaniu każdego dziecka. Na zajęciach wykorzystujemy głównie materiał bliski dzieciom: kolorowe patyczki, kolorowe pórka,  figury geometryczne... Poznajemy figury, kreślimy szlaczki literopodobne, liczymy. Czas jest wypełniony miłą atmosferą i zabawą.

WIZYTA WOLONTARIUSZY W OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM

       Nasi wolontariusze postanowili kolejny raz podać pomocną dłoń . Tym razem wyruszyliśmy do Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, by podzielić się zabawkami, które przedszkolaki przyniosły do przedszkola. Dzieci bardzo się ucieszyły na myśl o spotkaniu z nowymi koleżankami i kolegami. Oprócz przekazania zabawek mieliśmy okazję do wspólnej zabawy.  Najwięcej radości sprawiła naszym wolontariuszom  zabawa w „sali doświadczeń” oraz sali z piłkami.  

MALI BADACZE - CO POTRAFI WODA

         Kolejne eksperymenty za nami. Tym razem dzieci z kółka „Małego badacza” odkryły niezwykłe właściwości wody. Wspólnie wykonaliśmy doświadczenia pt.  „Co się rozpuści?”, „ Jak powstaje deszcz?”, „Filtrowanie wody” oraz „Kolorowy deszcz”.  Od dziś każdy „mały badacz” wie, że woda potrafi naprawdę wiele zdziałać

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM - WESOŁE DZWONECZKI

       Grupa Wesołych Dzwoneczków we wtorek (08.11.2016r.) gościła  u siebie przedstawiciela Poczty Polskiej - Pana Listonosza. Dzieci zapoznały się z wykonywaną przez niego pracą oraz charakterystycznymi cechami w jego wyglądzie : granatowym mundurem, czapką i czarną skórzaną torbą, której zawartość cieszyła się największym zainteresowaniem wśród dzieci. 

MALI KONSTRUKTORZY PROJEKTUJĄ POJAZDY POWIETRZNE

              Kolejne zajęcia kółka „Małego konstruktora” za nami. Tym razem dowiedzieliśmy się czym jest transport powietrzny  i zaprojektowaliśmy własne samoloty, śmigłowce i helikoptery. Na koniec wyruszyliśmy w podróż naszymi własnoręcznie zbudowanymi pojazdami.

KOLOROWE AKWARELKI ODWIEDZAJĄ GROBY

       W  nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, „Kolorowe akwarelki” odwiedziły cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. 

AKWARELKI BAWIĄ SIĘ PIASKIEM KINETYCZNYM

          Mamy piasek w naszej sali !!! Nie jakiś zwykły, z piaskownicy, ale taki specjalny z którego można tworzyć różne budowle, można wycinać foremkami, jak ciasteczka. Nie rozsypuje się, nie brudzi rąk i w dodatku jest mięciutki w dotyku. Dzieci bardzo lubią się nim bawić. To piasek kinetyczny, który dostarcza „Akwarelkom” wiele frajdy, bowiem przesypywanie  i formowanie piasku działa relaksująco, wzmacnia nasze ręce i pobudza naszą wyobraźnię. 

PORANEK Z KSIĄŻKĄ W GRUPIE KOLOROWYCH AKWARELEK

              Nasze „spotkania z książką” zapoczątkowała pani Iwona, która przybyła do nas w ubiegły piątek i przeczytała nam baśń pt. „Trzy małe świnki”. Zdecydowała się na nią, ponieważ bardzo lubią czytać ją z Błażejkiem w domu.  Bardzo dziękujemy Pani Iwonie za przybycie. Akwarelki były bardzo szczęśliwe i zadowolone. Zapraszamy ponownie oraz zachęcamy wszystkich Rodziców!

        Pamiętajmy, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła” (Wisława Szymborska).

WIZYTA POLICJI - ZASADY RUCHU DROGOWEGO

       26 października do naszego Przedszkola zawitały funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. W trakcie spotkania wyjaśniły dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały dlaczego powinniśmy nosić odblaski i w jakich miejscach najlepiej je umieścić.  Największą atrakcją okazały się „Autochodziki”, które poprzez zabawę uczyły prawidłowych zachowań na drodze. Nawet brak „prawa jazdy” nie przeszkodził, aby każdy przedszkolak mógł choć na chwilę stać się prawdziwym kierowcą. 

SPOTKANIE Z MALARKĄ P. GRAŻYNĄ HOROSZ

      Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła zaprzyjaźniona z nami malarka pani Grażyna Horosz. Tym razem zaprezentowała dzieciom swój najnowszy obraz przedstawiający martwą naturę. Dzieci z grup 5 i 6 latków, biorące udział w spotkaniu, stworzyły swoją własną, piękną galerię.

KASZTANKOWE ZABAWY KOLOROWYCH AKWARELEK

        Jesień to znakomita pora na kasztanowe zabawy. W ubiegły wtorek „Kolorowe akwarelki” zebrały na placu przedszkolnym mnóstwo kasztanów. Na początku postanowiliśmy urządzić zawody kasztanów, gdzie dzieci turlając  po podłodze musiały doprowadzić je jak najbliżej mety. Mimo, że konkurencja nie była łatwa sprawiła ogromną radość. Następnie przyszedł czas na układanie kasztanowych wzorków. Nasze akwarelki wykazały się ogromną pomysłowością.