Przedszkole nr 1


GALERIA ZDJĘĆ

 
 
 

ODWIEDZAMY ZMARŁYCH
        Dnia 3 listopada, tuż po święcie Wszystkich Świętych dzieci z grup: Kolorowe akwarelki, Tęczowe kredki i Roztańczone nutki wybrały się na spacer na cmentarz. Przedszkolaki zostały poinformowane, jak należy zachowywać się w tym szczególnym miejscu - miejscu zadumy i hołdu dla wszystkich zmarłych. W ciszy i skupieniu, alejkami cmentarza dzieci dotarły do zbiorowej mogiły w której zostali pochowani żołnierze i pozostawiły tam zapalone znicze. Przedszkolaki odwiedziły również groby zmarłych pracownic naszego przedszkola. Spacer ten był dla dzieci ogromnym przeżyciem, o czym świadczyło ich skupienie i zaciekawienie.
 
ROZTAŃCZONE NUTKI W APTECE
          Przedszkolaki w ramach realizacji tematyki o zdrowiu wybrały się do apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki. Dzieci miały okazję same przygotować maść przy użyciu specjalnych do tego urządzeń. Dzięki tej wizycie przedszkolaki wiedzą, co można w aptece kupić  i jak dbać o zdrowie.
            Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie oraz wspaniałe upominki.
STARSZAKI NA POCZCIE
    W czwartek 30 października dzieci z grupy Kolorowe akwarelki oraz Tęczowe kredki wybrały się na wycieczkę na pocztę.
 
     Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek. Pracownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, nadawca. Poza tym „starszaki” narysowały listy i wysłały do przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na przyjście listonosza! Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.
 
SPOTKANIE Z KRÓLIKAMI
            25 czerwca na przedszkolnym placu zagościły puchate zwierzątka - króliczki . Nasz gość pan Ryszard – dziadek Miłosza z Wesołych dzwoneczków, przyjechał do nas ze swoimi podopiecznymi. Dzieci mogły się dowiedzieć się co te zwierzątka jedzą, jak mieszkają oraz jakie mają przyzwyczajenia, a do tego wszystkiego można było je pogłaskać czy wziąć na ręce.Obcowanie ze zwierzętami sprawiło przedszkolakom wiele radości!
                           Dziękujemy dziadkowi Miłosza za odwiedziny!
TĘCZOWE KREDKI W BIBLIOTECE
          Dnia 10.06.2014 r. przedszkolaki z grupy „Tęczowe kredki” odwiedziły  Bibliotekę  Dziecięcą
w Sokółce. Dowiedziały się jak założyć kartę i jak wypożyczać książki. Na koniec spotkania obejrzały ciekawą bajkę wyświetlaną z projektora. To była ciekawa wycieczka, dzięki której dzieci będą chętniej czytały ?
 
WESOŁE DZWONECZKI U FRYZJERA
                 Dnia 02.06. Wesołe dzwoneczki wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego.
 
W salonie powitała nas właścicielka pani Justyna Zaniewska. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Dziewczynkom zostały wpięte we włoski kolorowe spineczki, a chłopcom zrobione irokezy. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od właścicielki salonu kolorowani. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy mamie Marcysi za bardzo serdeczną gościnę!
 
MAJÓWKA GRASSROOTS DAY
        Wielkie zwycięstwo! W środę 21.05.2014r. podczas „MAJÓWKI GRASSROOTS DAY” reprezentacja naszego przedszkola osiągnęła niesamowity sukces. Ośmiu starszaków (Tomek Acewicz, Kamil Piekarski, Angela Piskurewicz, Kacper Puszko, Kuba Rećko, Tomek Szczęsnowicz, Emilka Wiśniewska, Miłosz Zaniewski) zmierzyło się podczas rozgrywek piłkarskich z zawodnikami innych placówek. Podczas trzech meczy nasi sportowcy zdobyli aż 11 goli !!! – z czego 10 strzelił przeciwnikom Kacper Puszko okrzyknięty „Królem strzelców”.
    Ogromne znaczenie miał też doping kolegów i koleżanek i ich głośne kibicowanie. Wysiłek i starania sportowców zostały nagrodzone wspaniałym pucharem i prezentami.
     Oprócz meczy na stadionie czekały nas różne niespodzianki – zjeżdżalnie, trampolina i pyszne lody od „Matczaka” – chętnie skorzystaliśmy z wszystkich atrakcji. Spędziliśmy miły i rozrywkowy dzień pełen wrażeń i emocji.
 
KONKURS RECYTATORSKI "O złotą różdżkę Dobrej Wróżki"
          Dnia 20.05.2014 r. finaliści przedszkolnego  konkursu  recytatorskiego – Tomek Szczęsnowicz, Martyna Aniśko, Olga Hanczaruk – zaprezentowali swoje umiejętności   na kolejnym szczeblu tego konkursu zorganizowanego przez Sokólski Ośrodek Kultury. Pięknie recytowali wiersze Jana Brzechwy czego dowodem są wspaniałe dyplomy oraz upominki, które otrzymali.
       Brawo za odwagę i wysiłek włożony w przygotowania!
ZAJ,ECIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          W piątek (16.05.2014r.) w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Wesołych dzwoneczków”. Zajęcia te były podsumowaniem realizowanego w grupie 3 – latków
 
AUTORSKIEGO PROGRAMU  „HAPPY KIDS” – ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM.
 
ROZTAŃCZONE NUTKI W BIBLIOTECE
              W dniu 20.05.2014r. dzieci z grupy Roztańczonych Nutek chodziły na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej w Sokółce. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę oraz zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Pani Bibliotekarka Jadwiga Słoma przeczytała dzieciom bajeczki oraz powiedziała jak dbać o książki. Dzieci obejrzały również wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej. Atrakcją dla dzieci było obejrzenie bajki na dużym ekranie. Na zakończenie wszyscy otrzymali na pamiątkę zakładkę do książki.
 
ODWIEDZINY PANI WIOSNY
      Dnia 27 marca do naszego przedszkola zawitał niesamowity gość - Pani Wiosna. Odwiedziła Ona najmłodszą grupę Wesołe dzwoneczki. Kolorowa pani przygotowała dla nich różne zadania- chciała m.in. sprawdzić czy najmłodsi znają oznaki wiosny i jak sobie radzą z liczeniem. Dzieci bawiły się również z Panią Wiosną przy dźwiękach wesołych melodii.
 
        Pani Wiosna zajrzała też do innych grup, aby sprawdzić czy wszystkie przedszkolaki w naszym przedszkolu są grzeczne. Okazało się ze TAK! W nagrodę Pani Wiosna jak za sprawą zaczarowanej różdżki przyniosła wszystkim prawdziwą wiosenną pogodę!
 
ZACZAROWANE PACYNKI W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ
    04 marca 2014r. „Zaczarowane pacynki” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą  w ramach omawianej tematyki - „ Zaczarowany świat bajek i baśni”.

 Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami , ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni . Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Dziękujemy Pani   Jadwidze Słoma,   za serdeczne przyjęcie dzieci w bibliotece. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

CYRK W NASZYM PRZEDSZKOLU
         04.03.2014r. gościliśmy w Naszym przedszkolu mini cyrk ,,Focus". Wystąpiło w nim dwoje artystów oraz zwierzęta : przesympatyczny  pudelek, legwan zielony i królik. Wesoły klaun Maniuś wprawił przedszkolaków w dobry humor. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne sztuczki cyrkowe (pokazy iluzji, akrobatyki, żonglerki, hula- hop). Mogli także brać czynny udział w niektórych pokazach. Przedszkolacy mieli również możliwość dotknąć legwana zielonego, pieska czy króliczka. Wszyscy bawili się bardzo dobrze i  z zaciekawieniem obserwowali niecodzienne pokazy sztuki cyrkowej.
Zuzanna Hawryłko laureatką konkursu "Opowieść mojej babci, mojego dziadka"
        W dniu 14 lutego 2014r. w Zespole Szkół Integracyjnych rozstrzygnięto trzecią edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach do wyboru: I - praca plastyczna i II - praca stylistyczna.
        Nasza wychowanka, Zuzanna Hawryłko z grupy „Tęczowe kredki” zdobyła I miejsce w kategorii 6-latki, za pracę plastyczną pt. „Bajki mojej babci”!! Gratulujemy Zuzi oraz pozostałym osobom, które brały udział w tym konkursie.Wszystkie prace wykonane przez naszych przedszkolaków były wyjątkowe i również zostały nagrodzone słodkimi upominkami.
SPORTY ZIMOWE
         W czwartek 13.02.2014r. nasze przedszkolaki zapoznały się z zimową dyscypliną sportową: jazdą na Snowboardzie, obejrzały sprzęt potrzebny do jazdy na stoku oraz niezbędny strój. Zwróciliśmy też uwagę na bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.