STARSZAKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
     11 grudnia 2013 r. przedszkolaki z grup „Tęczowe kredki’ i „Kolorowe akwarelki” udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1, aby obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Czerwony kapturek” w wykonaniu uczniów z koła teatralnego. Występ młodych aktorów bardzo się wszystkim podobał i został nagrodzony głośnymi brawami. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie !
AMELKA ODBIERA NAGRODĘ W KONKURSIE
      W czwartek  12.12.2013 r.  Amelka Jurgiel z grupy „Tęczowe kredki” odebrała nagrodę oraz dyplom za wyróżnienie w konkursie „Wkrótce święta” organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce - jesteśmy z niej bardzo dumni, ponieważ to ogromne osiągnięcie. Wszystkie prace wykonane przez naszych przedszkolaków były wyjątkowe i również zostały nagrodzone słodkimi upominkami.
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM
            W środę ( 4 grudnia 2013r. ) naszych przedszkolaków odwiedził lekarz dentysta – pan Adam Stefanowicz. Pokazał jak prawidłowo należy myć zęby i jak o nie dbać aby zawsze były zdrowe. Wszystkim dzieciom sprawdził szczoteczki, których używają w przedszkolu oraz zalecił wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Mamy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje nas do systematycznego dbania o swoje zęby.
TĘCZOWE KREDKI U FRYZJERA
          W poniedziałek (18.11.2013 r.) przedszkolaki z grupy „Tęczowe kredki” odwiedziły salon fryzjerski JUST- FRYZ  i salon piękności ELLA. Dziewczynki mogły zobaczyć jak wspaniałe loki powstają dzięki lokówce a chłopcom zaproponowano nowoczesne fryzurki z żelem do włosów. To była wspaniała przygoda. Dziękujemy bardzo pani Justynie Zaniewskiej za zaproszenie, słodkie upominki i prezenty.
MŁODSZE GRUPY NA SPACERZE Z MRÓWKĄ
         8 listopada 2013 odwiedziła nas Mrówka – wielka maskotka marketu budowlanego. Poszła z nami na spacer i pokazała, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Zaprosiliśmy potem gościa do naszej sali, otrzymaliśmy upominki, mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wspólnie się pobawić.
STARSZAKI ODWIEDZAJĄ GROBY NIEZNANYCH ŻOŁNIERZY
      W czwartek (31 października 2013 r.) dzieci z grupy „Kolorowych akwarelek” i „Tęczowych kredek” udały się na sokólski cmentarz.  Celem wycieczki było oddanie hołdu poległym żołnierzom, pochowanym w zbiorowej mogile, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy. Dzieci odwiedziły też groby byłych pracownic naszego Przedszkola.
      Spacer alejkami cmentarza był ogromnym przeżyciem, dzieci szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, że w takim miejscu należy zachowywać się cicho i grzecznie.
Układania kolorowej MANDALI - obrazu z plastikowych nakrętek
IV SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW
W środę (29. 05.2013) dzieci z koła tanecznego „Wesołe nutki” działającego w naszym przedszkolu zaprezentowały swoje umiejętności podczas IV PRZEGLĄDU TALENTÓW, którego organizatorem był Zespół Szkół Integracyjnych nr 2 w Sokółce. Dzieci wystąpiły na scenie pierwsze i bezbłędnie zatańczyły układ taneczny do piosenki pt. „Czerwone jabłuszko”.
Nasi podopieczni zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale i nagrodami – nie zabrakło słodkości i upominków.
Wszystkim tancerzom i tancerkom gratulujemy wspaniałego występu!!!
Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków
W   eliminacjach   miejskich  Konkursu  Recytatorskiego  dla    Przedszkolaków
 „O złotą różdżkę dobrej wróżki” organizowanego przez Sokólski Ośrodek Kultury, nasze przedszkole reprezentowali Amelia Opałko i Bartosz Stupak z grupy „Kolorowe akwarelki”. Bartek zdobył wyróżnienie i zakwalifikował się do Wielkiego Finału Wierszogłosika w Białymstoku.
                                    Gratulujemy i życzymy powodzenia.
\"KOLOROWE AKWARELKI\" W SOKÓLSKIEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
         W związku z realizacją programu: „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 20 lutego sześciolatki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków i Kanalizacji w Sokółce. Dla niektórych dzieci dużą atrakcją był już sam przejazd MPK, ponieważ po raz pierwszy jechały miejskim środkiem lokomocji. Na miejscu przedszkolaki zapoznały się z etapami oczyszczania ścieków i chyba zrozumiały jak ważne jest oszczędzanie wody.
CZARY - MARY W PRZEDSZKOLU
        14.02.2013r. z okazji WALENTYNEK do naszego przedszkola zawitał Magik ze swoim występem. Wszystkie dzieci kochają czary, toteż każdy na chwilę mógł zostać prawdziwym czarodziejem. Przedszkolacy, z udziałem iluzjonisty przenieśli się w magiczny świat. Pokazy były bardzo emocjonujące.